Mikropočítač BBC micro:bit bude k dispozici veřejnosti

Mikropočítač BBC micro:bit bude k dispozici veřejnosti
, , aktualita
Mikropočítač BBC micro:bit pro začínající programátory a vůbec výuku byl představen letos v březnu, kdy se dostal přednostně do britských škol. Brzy si jej ale bude moci pořídit každý, a to od 13 liber.reklama
BBC micro:bit je tak k dispozici pro předobjednání, a to hned v několika verzích. Můžeme si objednat samotný mikropočítač za 13 liber, k němuž dostaneme základní výbavu jako USB kabel, sadu pro napájení se dvěma AAA bateriemi a základní manuál. Pak tu je verze BBC micro:bit club, což je prostě a jednoduše balík s 10 kusy a příslušenstvím a pokud by to snad bylo příliš málo, bude to chtít třeba až BBC micro:bit bulk box s rovnými 300 kusy. První dodávky jsou plánovány na červenec.

Samotná společnost element 14 z Leedsu, která BBC micro:bit vyrábí, je prodává pouze po balících s 90 kusy, a tak museli přijít další distributoři, díky nimž si můžeme objednat svůj micro:bit už od jednoho kusu. Uvidíme, zda se najdou takoví i na našem trhu. Pak bude také k dispozici samotné zařízení s krátkým manuálem bez jakéhokoliv jiného příslušenství a přímo v průběhu psaní této aktuality už také naskočila možnost předobjednání za 12,29 GBP.

BBC micro:bit je tedy určen žákům a začínajícím programátorům, kteří se chtějí naučit základy programování takových zařízení, na nichž pak mohou stavět. Na příslušných stránkách se dozvíte, co vše se dá s tímto zařízením dělat a také tam najdete mnoho návodů a tutoriálů, jak micro:bit využít pro tvorbu her, tvorbu IoT zařízení, atd.

Mikropočítač je založen na procesoru MCU Nordic nRF51822 s 16MHz a 32bitovým jádrem ARM Cortex-M0 s integrovaným Bluetooth 4.0. Má také pět I/O na spodní hraně, matici z 25 SMD LED se dvěma tlačítky po stranách a také elektronický kompas, akcelerometr a magnetometr. Programovat se bude přes USB a napájet pomocí 3 voltů. Jeho rozměry jsou cca 4 x 5 cm. Zde najdete sedm vysoce hodnocených projektů, abyste mohli vidět, co vše se dá s micro:bit dělat.

Zdroj: element 14
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek