www.svethardware.cz
>
>
>

Mionix NAOS QG: herní myš změří náš tep i nervozitu

Mionix NAOS QG: herní myš změří náš tep i nervozitu
, , aktualita
Jeden by si myslel, že ve světě herních myší už nelze nic originálního vymyslet, ovšem švédský výrobce Mionix přesto říká, že se mu to povedlo a představuje revoluční koncept. Firma se při jeho návrhu inspirovala v moderních mobilních zařízeních.reklama
Mionix NAOS QG monitoruje puls a další tělesné funkce hráčů, rychlost jejich reakcí i další aktivitu, ovšem v současnosti existuje jen jako koncept. Otázkou tedy je, do jaké míry je funkční a fakt, že projekt se nyní objevil na Kickstarteru, nevypovídá o tom, že by myš byla už připravena pro trh.

Nicméně výrobce má celkem přesnou představu o tom, jak má jeho novinka fungovat. Senzory myši Mionix NAOS QG budou spolupracovat se softwarem Quantified Gaming, který bude data analyzovat a vytvářet i grafy, které ukáží, jak jsme na tom byli v určité části hry. V tomto případě už tedy ani tak nejde o samotnou myš, o níž se ve zprávě jen na okraj říká, že bude optická, ergonomická a kvalitní. Však také půjde v základu o již známou myš Mionix NAOS 7000, kterou ocenil portál pcworld.com prvním místem v testu herních myší. Přímo na jejím hřbetě můžete vidět označené senzory, přičemž spodní dva měří odpor kůže a jeden vrchní pak srdeční tep.

Software bude poskytovat informace o nervozitě hráče, jeho "psychickém rozpoložení", ale i o rychlosti jeho reakcí nebo celkové aktivitě. Nezáleží přitom na tom, kterou hru budeme hrát, respektive je to z hlediska kompatibility jedno. A když je dnes tak populární sledování herního průběhu pomocí streamovaného videa, do čehož se mimochodem před několika dny pustil i Valve se svým Steam Broadcasting, pak bychom zanedlouho mohli vedle videa a audia sledovat také graf s aktuálními hodnotami tepu a jinými statistikami. Alespoň se na to dle tiskové zprávy a uvedených citací "streameři" a "youtubeři" už těší.

Co se týče samotného projektu na Kickstarteru, pak financování potrvá ještě 39 dní a nyní je z cílové částky 100.000 dolarů vybrána již pětina. Svou Mionix NAOS QG si tak můžete předem zakoupit investicí do projektu, a to za 79 USD. První dodávky jsou plánovány na červenec příštího roku. Vývojáři se však dočkají už v květnu, pokud se rozhodnou zaplatit 149 USD.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář