www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI a ZOTAC ukázaly své GeForce GTX 970

MSI a ZOTAC ukázaly své GeForce GTX 970
, , aktualita
Společnosti MSI a ZOTAC se rozhodly ještě před oficiálním představením nových výkonných GeForce řady GTX 900 ukázat své nové karty. V obou případech jde o GTX 970 a jejich nereferenční verze.reklama
Dle nejnovějších informací také referenční verze grafické karty NVIDIA GeForce GTX 970 nejspíše ani nebudou, a to z toho důvodu, že čip GTX 970 je pinově kompatibilní se starým GK104, takže se pro nové karty mohou využít stará PCB. Firmy MSI a ZOTAC také už na nic nečekaly a ukázaly své modely GeForce GTX 970.

V případě firmy MSI to tedy není fotografie, ale render, jenž ukazuje kartu GeForce GTX 970 Gaming s chladičem TwinFrozr V se dvěma 100mm ventilátory. Podobné chladiče budeme u těchto karet asi vídavat hodne často, neboť něco podobného nabídne i ZOTAC a také Galaxy. A abychom si zopakovali, co se pod tímto chladičem skrývá, pak jde o 28nm čip GM204 s celkem 1664 CUDA jádry, 138 TMU a 32 ROP jednotkami. Paměťová sběrnice má šířku 256 bitů a připojeny jsou na ni 4 GB paměti.

ZOTAC GeForce GTX 970 už vypadá mnohem reálněji. V tomto případě jde o prostý model bez přívlastku, takže můžeme očekávat referenční takty, čili 1051MHz jádro, 1178MHz GPU Boost a paměti na 7012 MHz.

Tyto informace hovoří proti předchozím spekulacím, že příští čtvrtek budou nové GeForce představeny pouze formálně bez reálné dostupnosti, ale to konečně brzy uvidíme. Zajímavé je, že se v posledních dnech mluví pouze o GeForce GTX 970, přičemž má být představena také výkonnější GTX 980. Možná že se onen "paper lauch" bude týkat zrovna této karty.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů