www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI CPU Guard 1151: proti prohýbajícím se Skylake

MSI CPU Guard 1151: proti prohýbajícím se Skylake
, , aktualita
Společnost MSI reaguje na problémy procesorů Intel generace Skylake s příliš tenkými procesorovými destičkami, které mohou způsobit prohnutí a zničení procesoru a/nebo socketu na základní desce. Přichází tak s CPU Guard 1151.reklama
Na začátku tohoto měsíce se provalilo, že Intel Skylake mohou být poškozeny některými chladiči, které na tyto procesory vyvíjejí příliš velký tlak. Poškození může také nastat v případě, že nám třeba počítač spadne. Vysoké a těžké procesorové chladiče tak mohou na procesor zapáčit a prohnout jeho destičku, která zase může poškodit citlivé piny v procesorovém socketu. Také se procesor může prohýbat postupně a poškodit se až časem. Starší procesory Intel s tímto problémy nemají, protože jsou vybaveny podstatně silnějšími destičkami, jak můžete vidět v původní aktualitě.

Společnost MSI tak poměrně rychle zareagovala a vyrobila speciální rámeček CPU Guard 1151, který má tomuto prohnutí zabránit. Určen je pro socket LGA 1151 a příslušné procesory Intel Xeon E3 v5 / Core / Pentium nebo Celeron. Jeho smysl je přitom jasný, a to zajistit, aby procesory snesly větší tlak bez poškození.

Vedle toho může CPU Guard 1151 posloužit i těm kteří se rozhodli docílit lepšího chlazení odstraněním krytu procesoru, čili heatspreaderu. Mezi ním a samotným čipem je totiž teplovodivá pasta tvořící tepelnou bariéru, takže bez krytu můžeme docílit lepšího chlazení, ovšem v tom se skrývá riziko poškození procesoru. To může nastat při samotném odnímání krytu a také při nasazování chladiče. CPU Guard 1151 by měl tedy procesorový čip ochránit před tím, aby jej přitisknutý chladič poškodil, což již bylo ověřeno na jisté události, kde byly taktovány procesory Skylake.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář