www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

MSI, HP a Alienware odhalují svá PC pro HTC Vive

MSI, HP a Alienware odhalují svá PC pro HTC Vive
, , aktualita
Výrobci počítačů vzali nástup VR headsetu HTC Vive jako příležitost k představení vlastních PC, která budeme moci s tímto headsetem využít. Ta tak dostala označení VIVE Optimized a my se podíváme, jakou konfigurací oplývají.reklama
Hardwarové požadavky VR headsetu HTC Vive jsme již probírali a dá se říci, že jsou podobné tomu, co vyžaduje konkurenční Oculus Rift, což je ostatně logické. Chce si to připravil alespoň čtyřjádrový procesor Intel či AMD (v tom případě lépe osmijádrový) a kartu úrovně GeForce GTX 970. Nicméně dle zveřejněného benchmarku spadají do kolonky "VR Capable" i mnohem slabší sestavy, ale lepší je samozřejmě mít takovou, která dosáhne na hodnocení "VR Ready". Na ostatních komponentách už tak nezáleží, neboť 4 GB RAM nejsou žádné omezení, natož pak výstup HDMI 1.4/DisplayPort 1.2 a jeden USB 2.0.

HTC již v minulém měsíci prozradilo, že společnosti MSI, HP a Alienware budou její partneři, kteří přinesou na trh potřebné sestavy, u nichž bude mít uživatel jistotu, že si s headsetem Vive dobře zahraje. Jde tedy o počítače s označením VIVE OPTIMIZED, jak můžete vidět z okolních fotografií.

Co si tedy připravilo MSI? To na rozdíl od HP a Alienware připravilo notebooky, jež vedle VIVE OPTIMISED nese také označení GeForce GTX VR Ready. Jde o tři variace na počítač GT72 a další dva vychází z modelu GT80. Všech pět ale využívá výkonnou grafickou kartu. V případě modelů založených na GT72 to je GeForce GTX 980, tedy karta s původně desktopovým čipem a zbylé notebooky se základem v GT80 mají takové karty rovnou dvě v zapojení SLI.

Společnost HP už nabízí desktopový počítač, který vytvořila ve spolupráci s HTC. Jde o HP ENVY Phoenix se základní cenou 1300 USD, který je založen na procesoru Intel Core i7 "Skylake", kartě NVIDIA GTX 980Ti nebo AMD Radeon R9 390X a nakonfigurovat si budeme moci více než základních 8 GB RAM a 1TB HDD. Vedle toho bude mít tato firma v nabídce i levnější HP ENVY Desktop s certifikací od HTC, který bude prodáván za ceny od 1000 USD.

Nakonec je tu Alienware patřící pod Dell, který přichází s řadou desktopů Alienware Vive Optimized založených na skříni Area-51. K dispozici budou čtyři základní konfigurace, přičemž jedna z nich tedy nevypadá na to, že by byla pro VR vhodná. Je totiž založena na kartě AMD Radeon R9 370 se 4GB paměti GDDR5, a přesto přijde na 1700 USD. Ostatní varianty s podstatně výkonnějšími kartami budou stát až 3900 USD.

A ačkoliv se to může na produktových fotografiích jevit jinak, žádná z těchto sestav nemá v příslušenství samotný headset HTC Vive, který si tak budou zákazníci muset koupit sami za 800 dolarů a počkat na něj do dubna.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře