MSI J1800I: Mini-ITX s Intel Bay Trail-D

MSI J1800I: Mini-ITX s Intel Bay Trail-D
, , aktualita
I společnost MSI si připravila svou základní desku formátu Mini-ITX, která je založena na novém procesoru Intel Celeron J1800. Ten patří do generace Bay Trail-D a nabídne slušný výkon svých dvou jader.reklama
MSI J1800I je deska, která je velmi podobná nedávno představeným modelům od firem Biostar a Gigabyte. Nicméně se od nich přeci jen v něčem liší a tím nejvíce viditelným rozdílem je výbava zadních portů. Mezi ty přibylo rozhraní DVI, které tu doplňuje klasický D-Sub a HDMI 1.4a. Dále tu máme po dvou PS/2 pro klávesnici a myš, jeden USB 3.0, dva USB 2.0, Gb Ethernet a tři audio porty.

Na desce formátu Mini-ITX je omezený prostor, kam se v tomto případě vešly dva sloty pro paměti DDR3-1333 MHz v modulech SO-DIMM (až 8 GB), jeden slot PCI Express x1 a pak dva porty SATA 3 Gbps. Stejně jako u desek Biostar a Gigabyte tedy i zde máme pouze dva porty pro připojení disku, SSD či mechaniky, a to navíc zastaralé verze, což je škoda.

MSI se zde chlubí svými komponenty řady Military Class 4, mezi něž patří kondenzátory Hi-c, cívky SFC nebo PCB odolné proti vlhkosti, které má své konektory vybavené ochranou proti zkratu. Očekávat můžeme cenu mírně nad 1500 Kč.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář