www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI mění nejen profily na testovacích kartách, ale i limit spotřeby

MSI mění nejen profily na testovacích kartách, ale i limit spotřeby
, , aktualita
Podobným způsobem jako Asus reaguje společnost MSI na to, že má recenzentům zasílat speciálně upravené grafické karty, které mají BIOS zajišťující vyšší výkon než u těch karet, které jsou určeny pro trh a běžné zákazníky.reklama
Asus nedávno přiznal, že skutečně zasílá na testy grafické karty, které mají nastaven jiný výchozí profil. Zákazníci dostanou do rukou karty s profilem Gaming a recenzenti s profilem OC, což má zajistit, aby testovali karty s nejlepším možným nastavením. V takovém případě by se asi nikdo příliš nečertil, však jde o profily, které si můžeme v doprovodném softwaru snadno změnit. Ovšem přinejmenším v případě firmy MSI jde ještě o něco jiného, a sice o limit spotřeby, a to už je daleko vážnější.

Samotná společnost MSI odpověděla na obvinění velice podobně jako Asus. Sdělila, že vzorky zasílané na recenze a prodávané karty jsou identické z hlediska hardwaru a výkonu. Obě verze mají mít naprosto stejné výkonnostní profily, které jsou k dispozici v MSI Gaming App. MSI také uvádí, že o možnostech nastavení profilů zákazníky dostatečně a jasně informuje. Karty určené pro prodej jsou nastaveny na Gaming Mode, což má nabídnout nejlepší poměr výkonu na watt, zatímco výkon je stále blízko režimu OC Mode.

MSI pokračuje s tím, že dle různých recenzentů není software MSI Gaming App v testech používán, a tak jsou karty MSI GeForce GTX 1080 a GTX 1070 GAMING X nastaveny na OC Mode, aby mohly nabídnout co nejvyšší výkon. Až potud je tedy vše celkem v pořádku, ovšem dle PCGamesHardware.de je tu ještě něco jiného, a sice to, že karty zasílané na testy mají znatelně výše nastavený limit spotřeby.

Jak ukazuje uvedená tabulka, BIOS v prodávané verzi karty MSI GTX 1080 Gaming X má tabulce uvedeno 240 W, zatímco v testovací verzi je to o 30 W více. To znamená, že na zakoupené kartě si sice můžeme nastavit stejné takty, ale vzhledem k tomu, že jde o variabilní frekvenci, lze očekávat, že díky vyššímu limitu spotřeby se budou výsledné takty testovací karty pohybovat vesměs o něco výše. A nad tím už rozhodně nelze jen tak mávnout rukou.

Zdroj: VideoCardz, PCGamesHardware.de
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře