www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus přiznává, že recenzentům posílá karty s lepším nastavením

Asus přiznává, že recenzentům posílá karty s lepším nastavením
, , aktualita
Minulý týden Damien Triolet z francouzského serveru Hardware.fr upozornil na praktiky společností MSI a Asus ohledně grafických karet. Ty jsou prý nastaveny na vyšší výkon, pokud jdou do rukou recenzentům, což Asus nyní přiznal.reklama
Nejde však o to, že by recenzenti dostávali do rukou nějaké speciální verze z hlediska hardwaru, které bychom si v obchodě nekoupili. Jde o to, že karty určené pro recenze mají jiné výchozí nastavení než karty jdoucí do obchodů. Poukázal na to Damien Triolet z francouzského serveru Hardware.fr, který mluví o nových grafických kartách série GeForce GTX 1000 a společnostech Asus a MSI. Nejde ale o žádnou novinku, ale spíše o dlouhodobou záležitost, jak se výrobci karet snaží získat v recenzích výhodu.

Nedá se říci, že by společnosti Asus a MSI používaly podvodné praktiky. Například taková karta Asus Strix GeForce GTX 1080 má stejně jako jiné modely této firmy tři profily, a to Silent, Gaming a OC, přičemž nejrychlejší je v OC a nejpomalejší v režimu Silent. Recenzenti dostávají na stůl karty, jejichž BIOS má nastaven výchozí režim OC a do obchodů se dávají karty s nastavením na Gaming, což znamená, že v pokud recenzenti nesáhnou na nastavení, mohou očekávat o 1 až 1,5 % vyšší výkon. Podobné to je i v případě karty MSI GTX 1080 Gaming X.

V oficiálním vyjádření firmy Asus se píše, že karty ROG Strix GeForce GTX 1080 a 1070 přicházejí s nástrojem GPU Tweak II, který nabízí zmíněné profily pro snadné nastavení výsledného výkonu dle potřeby. Tyto karty byly posílány na testy s výchozím profilem OC Mode, a to aby Asus médiím "ušetřil čas a námahu", neboť firma očekává, že je recenzenti budou testovat na nejlepší nastavení. V režimu OC také mohou tyto karty ukázat vedle výkonu i efektivitu svého chlazení. Karty určené pro prodej mají nastavený Gaming Mode, aby zákazníci mohli na druhou stranu ocenit "optimální vyvážení výkonu a tichého provozu" a mohou využít nástroj GPU Tweak II pro volbu dalších profilů.

To je sice všechno hezké, ale výrobci by skutečně neměli dělat rozdíl mezi tím, co jde do obchodů a co připravili pro zrecenzování, i když jde o pouhé nastavení profilů. Snaha Asusu o ušetření času a námahy redaktorů také neobstojí vedle toho, když uvádí, že uživatelé si také mohou nastavit rychlejší profil. Recenzenti mají za úkol především to, aby čtenářům zpostředkovali své zkušenosti s kartou, která bude v prodeji, a právě proto by měly mít k dispozici modely, které se v nezměněné podobě dostanou do obchodů.

Je ale trošku divné, že si na to stěžují až nyní, když přinejmenším v případě firmy MSI jde o věc, která se objevila již před lety v rámci série GeForce GTX 600.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek