MSI nabízí desku s integrovaným CPU Broadwell

MSI nabízí desku s integrovaným CPU Broadwell
, , aktualita
Pokud si chcete postavit vlastní počítač založený na procesoru generace Broadwell, nemáte k tomu moc možností. Jednou z nich je využít miniaturní desky pro nejnovější systémy Intel NUC a nyní se přidává i MSI se svou malou deskou.reklama
Desktopové procesory Intel Broadwell na trhu zatím nejsou a jak to vypadá, mohly by se na něj v socketovém pouzdře dostat pouze dva. Mělo by jít o modely Core i7-5775C a i5-5675C a pokud se skutečně z nové desktopové a socketové generace představí pouze tyto dva, znamená to, že Intel v podstatě přeskočí procesory Broadwell a my budeme moci obrátit své zraky k procesorům Skylake. Bylo by to ale celkem logické. V případě desktopových procesorů o největší výhodu nové generace, čili nižší spotřebu, tak moc nejde, ovšem nová dvojice se bude moci blýsknout alespoň výkonnou integrovanou grafikou Iris Pro 6200. Ta bude moci zvládnout i 3D hry, pokud nebudeme příliš nároční, ovšem spokojení majitelé procesorů Haswell nebo i starších modelů, kteří se spoléhají na samostatnou grafiku, nemají v podstatě žádný důvod za Broadwell utrácet. Zvláště jestli si ani nebudou moci pořádně vybrat.

Co se týče procesorů v pouzdrech BGA, zde je již situace zcela jiná, neboť ty jsou nedílnou součástí základní desky. Platí to i pro desku MSI MS-98G5, která je určena spíše pro průmyslové počítače, ovšem má standardní formát Mini-ITX a také jeden slot PCI Express x16, takže se může stát i základem pro domácí (HT)PC.

MS-98G5 přijde v několika konfiguracích s čipovými sadami Intel QM87 a HM86, procesory Intel Broadwell či Haswell řad Core i7/i5/i3/Celeron a až 16 GB paměti DDR3-1600 v modulech SO-DIMM. Dále je vybavena čtyřmi USB 3.0, osmi USB 2.0, pěti porty COM (čtyři na headerech), dále rozhraním SATA 6 Gbps se dvěma porty a také dvěma mini PCIe, pod nimiž je slot pro SIM kartu. Nenajdeme zde klasický 24pinový ATX konektor, a to proto, že deska je určena pro napájení stejnosměrným 12V nebo 19V zdrojem.

Co se týče dalších výstupů, mezi zadními porty máme dva Gb ethernetové RJ-45, tři audio konektory, jeden kombinovaný PS/2 pro klávesnici, nebo myš a mezi obrazové výstupy patří HDMI, DisplayPort, DVI-I a také LVDS. Slot PCI Express x16 má k dispozici tzv. Riser card, která je vhodná do stísněných skříní a dokáže poskytnout dokonce dva nebo i tři sloty pro konfigurace x8/x8 a x8/x4/x4.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek