MSI připravilo desky pro AMD Godavari

MSI připravilo desky pro AMD Godavari
, , aktualita
MSI se snaží těžit z očekávaného nástupu nových APU od AMD, které zatím známe pod označením Godavari nebo také Kaveri Refresh. Půjde tedy o mírně vylepšené čipy Kaveri, pro něž je určeno celkem osm nových desek značky MSI.reklama
Nová APU AMD Godavari mají dle nedávné akuality přijít na trh už v tomto měsíci, takže už bylo na čase, aby výrobci desek začali reagovat, pokud tedy vůbec na příchod Godavari reagovat chtějí. Není to totiž tak, že bychom pro ně potřebovali nové základní desky, však jde o čipy určené pro již dlouho využívaný socket FM2+, které nepřinesou žádné podstatné změny v architektuře, kvůli nimž bychom potřebovali nové desky. Však pro ně AMD ani nepřipravuje novou čipovou sadu, takže vypuštění nových desek pro Godavari je čistě iniciativa firmy MSI a potažmo dalších výrobců, kteří se rozhodnou také vypustit nové modely.

MSI přitom netroškařilo a připravilo si hned osm nových modelů, které jsou založeny na známých čipových sadách AMD A68H, A78 a A88X a půjde o formáty ATX, Micro ATX i Mini ITX. Ty nám slibují rozhraní PCI Express 3.0 x16, rozhraní SATA 6 Gbps, USB 3.0 (kupodivu tedy ne nové 3.1), více obrazových výstupů, RAID a přímo od MSI pak komponenty Military Class 4, OC Genie 4, Click BIOS 4 nebo Command Center. Nové desky také nabídnou zpětnou kompatibilitu se staršími APU, a to generacemi Kaveri, Richland i Trinity.

Nejlepším modelem v nabídce bude A88X-G41 PC Mate V2, což je ATX deska a pokud uvažujeme v menším měřítku, pak za úvahu stojí A88XI AC V2, tedy Mini ITX deska. Větší model má ve výbavě jeden slot PCI Express 3.0 x16, jeden 2.0 x4, dva 2.0 x1 a tři PCI, dále šest SATA 6 Gbps, podporu až 32 GB paměti DDR3-2133 MHz, gigabitový Ethernet, čtyři USB 3.0, deset USB 2.0, HDMI, DVI a D-Sub.

MSI A88XI AC V2 má tak jeden PCI Express 3.0 x16, dále jeden mini PCIe s modulem s rozhraním Intel dual band 802.11ac 7260 WiFi + Bluetooth 4.0. Má také stejný paměťový systém jako větší deska, k tomu čtyři USB 3.0, šest SATA 6 Gbps, Realtek ALC887 7.1kanálové audio a gigabitový ethernet (Realtek RTL8111G).

Samotné procesory Godavari budou vybaveny novými procesorovými jádry Excavator, od nichž si můžeme slibovat nějaký výkonnostní nárůst, ale dramatický nebude, stejně jako v případě integrovaných grafických jader s architekturou Graphics CoreNext 1.2. Však Godavari se stále musí spokojit s úzkým hrdlem v podobě pamětí DDR3, přes což nejede vlak a stejně tak jsou stále vyráběny 28nm procesem.

Uvidíme, zda na Godavari budou reagovat i ostatní výrobci základních desek, nebo si spíše počkají na to, až AMD na podzim představí nové slibované čipové sady.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář