MSI ukázalo své desky pro novou generaci CPU Intel

MSI ukázalo své desky pro novou generaci CPU Intel
, , aktualita
Společnost MSI ukázala celkem čtyři zbrusu nové herní základní desky, které jsou vybaveny čipovými sadami Intel 9 Series, a jsou tak určeny pro procesory Haswell Refresh a také pozdější Broadwell.reklama
Nové desky MSI tedy patří do série Gaming a nabídnou sockety LGA 1150 doprovázené čipovými sadami Intel 9 Series. Ty budou moci využít mírně vylepšené procesory Haswell Refresh, jež mají dorazit na trh někdy v létě, a později do nich budeme moci nainstalovat také novou generaci 14nm procesorů Broadwell.
9-series Gaming 9 AC


Konkrétně byly ukázány tři desky formátu ATX, a to 9-series Gaming 9 AC, 9-series Gaming 79-series Gaming 3 a pak jedna mini-ITX s prostým označením 9-series Gaming ITX. Nejlepší model 9-series Gaming 9 AC nabídne 12fázové VRM napájení procesoru, čtyři sloty pro DDR3 DIMM, tři PCI Express 3.0 x 16 (konfigurace x16/NC/NC, x8/x8/NC, nebo x8/x4/x4), dále osm portů SATA 6 Gbps, jeden PCI Express x2 M.2, síťové řešení Killer E2200 NIC, integrovanou WLAN 802.11ac a další výbavu.
9-series Gaming 7


Sedmičková verze je vybavena také 12fázovým napájením a také třemi sloty PCI Express 3.0 x16 plus čtyřmi PCI Express 2.0 x1, takže její výbava bude velmi podobná. Model 9-series Gaming 3 bude už vybaven 6fázovým napájením, jedním PCI Express 3.0 x16 a dalším PCI-Express 2.0 x16 se čtyřmi linkami. Dále tu jsou dva PCI Express 2.0 x1 a tři klasické PCI, šest SATA 6 Gbps, jeden M.2 a síťovka Killer E2200 NIC.
9-series Gaming 3

Poslední novinkou je malá deska formátu Mini ITM se šestifázovým napájením, jedním PCI Express 3.0 x16, dvěma DDR3 DIMM, čtyřmi SATA 6 Gbps, Wi-Fi 802.11ac, Killer E2200 NIC a stejně jako ostatní nabídne AudioBoost. Její výbava je tedy poměrně slušná.
9-series Gaming ITX


Nové desky se mají objevit na trhu v polovině května, kdy budou snad oficiálně představeny i Haswell Refresh. A pak byla zmíněna ještě jedna specialitka.

Jde o Delid Die Guard, čili speciální adaptér, který ochrání odhalený procesor. K čemu to je dobré? Jde o to, že heatspreader procesorů je další vrstvou, která omezuje přenos tepla do chladiče a Intel navíc používal nepříliš kvalitní teplovodivý materiál jako prostředník mezi čipem a heatspreaderem. Kvůli tomu se řada overclockerů rozhodla heatspreader jednoduše sundat, ale společně s ním zmizí i jeho ochranná funkce. Neopatrnou manipulací s chladičem si tak uživatel může odštípnout roh procesoru, čímž jej může v okamžiku zničit. Ale snad ani nemusí, však osobně jsem viděl dost ohlodaných Duronů, které stále fungovaly. Delid Die Guard se tak nainstaluje na procesor a zajistí, aby se chladič měl o co opřít a seděl na procesoru rovně. Najít bychom jej měli u nových základních desek MSI M-Power a X-Power OC.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek