MSI už vydalo opravné BIOSy pro Skylake

MSI už vydalo opravné BIOSy pro Skylake
, , aktualita
V minulém týdnu se objevila zpráva o tom, že procesory Skylake pod určitou zátěží způsobují zamrznutí systému. Intel již chybu identifikoval a poskytl výrobcům desek nutné informace pro vydání opravných BIOSů. Nyní již zareagovalo MSI.reklama
Chyba v procesorech Intel Skylake se projevila při počítání prvočísel, což již dlouhá léta provádí matematický tým Mersenne Community. Jeho členové již dlouho využívají stejný software, který najednou začal být na nejnovějších procesorech firmy Intel nestabilní. Intel si tak od matematiků vyžádal potřebné informace získané ze softwarového diagnostického nástroje a krátce poté identifikovala zdroj potíží.

Společnost MSI také díky vlastním testům potvrdila, že tato chyba existuje, ovšem rovněž dodala, že běžní uživatelé nemají velkou šanci se s ní setkat. Samozřejmě je ale třeba ji opravit, a tak všechny základní desky MSI pro Skylake v brzké době dostanou nové verze BIOSu, které již jsou k dispozici pro první dva modely: Z170A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A GAMING M7. Nové BIOSy pro tyto desky si můžete stáhnout z tohoto účtu na OneDrive, ovšem vězte, že jde zatím pouze o betaverze a pokud žádné potíže se svým Skylake nemáte, nebude od věci si počkat na finální verzi BIOSu.

To samé můžeme očekávat i od ostatních výrobců základních desek.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik