www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI VR One: virtuální realita sbalená v batohu

MSI VR One: virtuální realita sbalená v batohu
, , aktualita
MSI, stejně jako někteří další výrobci, ukázalo v posledních měsících prototyp svého „batohového PC“ určeného pro virtuální realitu. Až nyní jsme se konečně dočkali finální verze počítače MSI VR One, který dle očekávání ponese poměrně vysokou prodejní cenu.reklama
MSI, HP, Dell nebo Zotac. Všichni tito výrobci mají společné to, že pracují na počítači ukrytém v batohu, který je primárně určen pro virtuální realitu. Výhody tohoto řešení jsou nesporné, všechny komponenty má totiž uživatel na zádech a není proto omezován délkou kabelu – stačí už jen připojit VR headset. MSI VR One je první počítač tohoto typu, který už má finální variantu určenou pro přímý prodej, nikoliv jen prototyp prezentovaný novinářům na technologických veletrzích.

Počítač ukrytý v batohu od MSI má hmotnost 3,6 kg, váží tedy jen o něco více než kvalitní herní notebooky. Uvnitř nalezneme přetaktovatelný čtyřjádrový procesor Intel Core i7 a dedikovanou grafickou kartu z řady Nvidia GeForce GTX 10 na architektuře Pascal, podle neoficiálních zdrojů se konkrétně jedná o GeForce GTX 1070. Odvod tepla obstarává dvojice 90mm chladičů. Po obou stranách batohu se nacházejí baterie s celkovou výdrží 1,5 hodiny, které je možné vyměnit i za chodu počítače, o jejich stavu je uživatel informován pomocí čtveřice světelných diod. K dispozici je rovněž možnost napájení přímo ze sítě, pokud nejsou vloženy baterie.

Monitorování a řízení počítače je dostupné skrze speciální program Dragon Center. Konektivitu zajišťují porty HDMI, mini DisplayPort, USB Type-C s podporou Thunderbolt 3 a čtveřice USB 3.0 (Type-A) pro připojení periferií. MSI VR One je optimalizován pro použití s brýlemi HTC Vive, kompatibilní by ovšem měl být i s konkurenčními VR headsety. Výrobce svou novinku ukáže světu za pár dnů na Tokyo Game Show 2016, samotný prodej pak bude odstartován v listopadu. Maloobchodní cena se vyšplhá na 2 800 eur, v přepočtu více než 75 000 Kč, nepůjde tedy rozhodně o hračku pro každého.

Zdroj: Notebookcheck.com, Tomshardware.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek