www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP experimentuje s počítačem v batohu pro virtuální realitu

HP experimentuje s počítačem v batohu pro virtuální realitu
, , aktualita
Řada Omen od HP má netradiční přírůstek v podobě PC uloženého v batohu, který je možné pohodlně nosit na zádech. Hlavní využití najde tato novinka v případě virtuální reality, nechybí proto podpora brýlí HTC Vive.
K oblíbeným
reklama
HP tento týden představilo herní notebooky i stolní počítač z řady Omen, trochu upozaděna ovšem zůstala zcela neprávem ta nejzajímavější novinka, která nese trochu záhadný název Omen X VR PC Pack. Na první pohled vypadá jako klasický batoh s futuristickým designem, ve skutečnosti se ovšem jedná o plnohodnotný počítač, který je možné nosit na zádech. Nejde přitom ani tak o náhradu notebooku, jako spíše o řešení pro virtuální realitu. Uživatel tak nebude při používání VR brýlí omezen délkou kabelu z desktopu, ale může se prakticky volně pohybovat. Výrobce zároveň slibuje kompatibilitu s brýlemi pro virtuální realitu HTC Vive, problém ovšem jistě nebude ani s konkurenčními produkty.
„Backpack PC“ má kompaktní rozměry a červeno-černý design typický pro herní řadu Omen


Ačkoliv je tedy Omen X VR PC Pack určen především pro nošení na zádech, fungovat by měl i jako klasický stolní počítač – k tomuto účelu bude dodáván s bezdrátovým displejem, klávesnicí a myší. Hmotnost celého batohu činí asi 4,5 kg a disponuje dvěma bateriemi, přičemž každá z nich nabídne přibližně hodinovou výdrž. Výhodou je, že díky menší integrované baterii je možné výměnné baterie vyměnit i za běhu zařízení. V případě hardwarových komponentů nebyl výrobce zrovna nejsdílnější, zatím tak víme pouze o použití „nejnovějších“ procesorů Intel Core i5 nebo Core i7 (pravděpodobně je tím myšlenka architektura Skylake), až 32GB DDR4 RAM a maximálně 512GB SSD s rozhraním M.2.
Nabídka konektorů je přizpůsobena pro brýle HTC Vive


HP zatím nebude prodávat Omen X VR PC Pack na běžném trhu, jedná se totiž jen o testovací zařízení určené pro vývojáře. Pokud však půjde vše podle plánu, mohli bychom se produkční verze dočkat co nevidět. Podobný produkt by měla na veletrhu Computex 2016 představit i společnost MSI. Jejích „počítačový batoh“ pro virtuální realitu je vybaven procesorem Intel Core i7 a grafickou kartou NVidia GeForce GTX 980.

Zdroj: Slashgear.com, Digitaltrends.com
reklama
Nejnovější články
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem
Crysis Remastered přišel po průtazích na trh letos pozdě v létě, alespoň ve verzi pro PC, a to chráněn notorický známým DRM Denuvo. Nyní unikl na web dokument, který ukazuje finanční stránku věci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech
AMD zítra odpoledne svolí k vypuštění nereferenčních Radeonů RX 6800 a RX 6800 XT na trh a nyní už se můžeme o den dříve podívat na jejich testy na rozdíl od nástupu prvních kousků. Jaké jsou a nabízí něco, co referenční verze nemají?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450 ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450
Společnost AMD představila svou funkci Smart Access Memory speciálně pro procesory Ryzen 5000, grafické karty Radeon RX 6000 a desky s čipsety série 500 a PCIe 4.0. Pak se ale ukázalo, že takové omezení není opodstatněné a nyní už jsme někde zcela jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil
Pro každého pravověrného zástupce PC Master Race je gamepad sprosté slovo, ovšem to nic nemění na tom, že na Steamu počet uživatelů hrajících právě s různými gamepady roste. Co k tomu říká Valve?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře