MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence

MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence
, , aktualita
MSI si připravilo dvě nové základní desky řady TITANIUM, a to konkrétně X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. Slibují nám krom stříbrné barvy také dobré možnosti pro přetaktování a něco navíc.reklama
Už v předchozím roce byla představena deska MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM, na niž navazují dnešní modely X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. U takových desek dnes samozřejmě nesmí chybět LED podsvícení, což zde zajišťuje MSI Mystic Light s příslušnou aplikací pro ovládání RGB LED pásků. To ale není hlavní výhodou těchto desek a také by nemělo, když za ně dáme až 12 tisíc korun s daní. To tedy platí pro model s čipsetem X99 pro procesory Haswell-E a Broadwell-E, který bude k dispozici během příštích 14 dní. Máme tu také jistý Turbo Socket s 2036 piny, který slibuje kvalitnější napájení procesoru, a tedy i lepší možnosti pro přetaktování. Samozřejmostí je vysokorychlostní port M.2 s podporou NVMe, který zvládne také rozhrané U.2. Jde o Turbo M.2 s EMI stíněním M.2 Steel Armor (je prostě opláštěn kovem) a podporou až 110 mm dlouhých SSD kartiček.

Také model Z170A MPOWER GAMING TITANIUM má v nabídce Turbo M.2 se Steel Armor, a to rovnou v počtu dvou. Díky menu M.2 Genie v BIOSu budeme moci ze dvou připojených SSD vytvořit pole RAID 0, takže se nám taková sestava odmění mnohem vyšší propustností. Tato základní deska bude k dispozici někdy v červnu za cenu 6300 Kč s daní.

Paměti DDR4 mají u obou modelů k dispozici DDR4 Boost i DDR4 Steel Armor a jak MSI informuje, to nám umožné je nataktovat až n a 3466 MHz na desce s X99 a na 3866 v případě Z170. Procesor zase může využít osmistuňový Game Boost a nastavení taktu až na 5 GHz, ale vedle toho se můžeme o jeho přetaktování postarat i pomocí ručního nastavení BIOSu

Pro nové PC skříně je tu přímý přední výstup USB typu C a pro těžké karty zase rámeček TITANIUM BACKPLATE, díky němuž mají desky zvládnout až 10kg zátěž. Zvuk obstará klasický Audio Boost 3 a Nahimic a pak má deska s X99 ve výbavě také Intel Wi-Fi generace AC. Další její výbava je následující:

  1.Titanium I/O štít
  2. BIOS Flashback+
  3. USB 3.1 Gen2 Type A+C
  4. Intel Wi-Fi AC
  5. Audio Boost 3 / Dragon Armor
  6. Mystic Light rozšíření
  7. Titanové cívky & Turbo Socket
  8. DDR4 Boost se Steel Armor
  9. Debug LED
  10. GAME Boost
  11. EZ Debug LED 2
  12. Tlačítko úplného vybití
  13. Přímý USB Type-C
  14. Přední USB 3.1 Gen2
  15. Turbo U.2
  16. PCI-E Steel Armor
  17. Turbo M.2 Steel Armor
  18. Duální BIOS
  19. OC Optimizer
  20. SATA Express


Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře