MSI Z170A Gaming Pro: barevně podsvícená deska pro Skylake

MSI Z170A Gaming Pro: barevně podsvícená deska pro Skylake
, , aktualita
S blížícím se vypuštěním procesorů Skylake, které mají být představeny v druhém srpnovém týdnu, se množí i informace o nových základních deskách. MSI Z170A Gaming Pro je jednou z nich, která bude chtít zaujmout také barevným podsvícením.reklama
Z170A Gaming Pro Motherboard od společnosti MSI bude tedy vybaven socketem LGA 1151, čipovou sadou Intel Z170 Express a také sloty DIMM pro paměti DDR4. Ty už dnes naštěstí nejsou tak drahé, jak bývaly, jak ukazuje vývoj ceny například 8GB kitu ADATA DDR4-2400 MHz:
Graf ceny produktu A-DATA DDR4 8GB KIT 2400MHz CL16 AX4U2400W4G16-DRZ poskytuje server Heureka.cz


I tak jsou ale DDR4-2400 v porovnání s DDR3-1600 přibližně dvakrát dražší, ovšem Samsung už ohlásil snižování cen pamětí DDR4, takže ty snad do konce tohoto roku ještě výrazně klesnou. Kdo ale chce, bude si moci pořídit základní desku pro Skylake, která bude vybavena i sloty pro DDR3, čímž při upgradu ušetříme, ale je otázka, o jak velkou porci výkonu tím přijdeme.


Ale zpět k naší základní desce. Z obrázku je patrné, že podsvícen bude především (či jen?) pravý okraj desky, přičemž my si budeme moci namíchat ze svitu RGB LED libovolný odstín a využít celkem osm různých efektů, mezi něž bude bezpochyby patřit i průběžné prolínání odstínů. Zkrátka a dobře to, co známe z klávesnic a myší se nyní dostává mezi základní desky a není překvapení, že s tím přichází právě společnost MSI, která už má v nabídce i několik notebooků s barevně podsvícenou klávesnicí. Uvidíme také, zda se tato novinka ujme, stejně jako se rozšířila třeba LED cestička oddělující audio obvody od zbytku desky, kterou dnes najdeme snad u každé nové desky.

MSI Z170A Gaming Pro je vybavena 8fázovým napájením procesoru, které si bere energii především z 8pinového konektoru EPS. Na desce dále najdeme čtyři sloty DDR4 pro až 64 GB paměti s taktem do 3300 MHz (O.C+). Karty budeme instalovat do dvou PCI Express 3.0 x16, dvou PCI Express 3.0 x1 a pak tu jsou tři klasické PCI, které tedy nezačaly mizet ani u nové generace desek. Překvapivé je, že tat odeska nenese žádné sloty M.2 pro moderní SSD, ale MSI bude mít v nabídce i desky se dvěma Turbo M.2 s vysokou propustností a podporou NVMe SSD. Zde se ale musíme spokojit s jedním SATA Express a šesti SATA 6 Gbps. Funkce Game Boost pak má zajistit vyšší výkon pomocí automatického nastavení vyšších taktů. Čeho, to jsme se zatím nedozvěděli.

Společnost MSI připravuje celou škálu herních desek, mezi něž budou patřit nejlépe vybavené modely pro “Enthusiast Gaming”, pak střední třída “Performance Gaming”, do níž patří i naše Z170A Gaming Pro nebo modely MSI Z170A-G45 Gaming a MSI Z170A-G65 Gaming. Nakonec tu budou nejlevnější “Arsenal Gaming”. Mezi ty lepší by tedy měla patřit nedávno zmíněná MSI Z170 Krait Edition s elegantním provedením v černé a bílé barvě.

Zdroj: WCCF tech
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře