www.svethardware.cz
>
>
>

Na servery Battlefieldu 1 se zaměřil útok DDoS

Na servery Battlefieldu 1 se zaměřil útok DDoS
, , aktualita
Široká veřejnost si už může vesele hrát otevřenou betaverzi hry Battlefield 1, čímž si EA Games chtějí ověřit jednak zájem potenciálních zákazníků, vychytat nějaké chyby a také provést zátěžový test serverů. Ty ale někdo zatížil více, než je zdrávo.reklama
Jistá skupina se totiž postarala o DDoS útok na servery společnosti Electronic Arts, čímž znepřístupnila nejen hru Battlefield 1, ale také jiné tituly nebo služby. Využili tak útok Distributed Denial of Service, což znamená, že servery EA byly zahlceny velkým množstvím požadavků od mnoha počítačů, k čemuž se obvykle používají počítače, které útočníci již dříve ovládli svým malwarem a ten pak čeká na příkaz k zahájení útoku.

Útok na servery EA již netrvá, a tak by se zájemci o vyzkoušení Battlefield 1 měli být schopni nalogovat. Nicméně tým společnosti EA, který se stará o podporu hry Battlefield 1 je zahlcen požadavky uživatelů, a tak firma upozorňuje, že jeho reakce budou pomalejší než obvykle.

Ukazuje se také trend vzrůstajících útoků typu DDoS od loňských vánočních útoků na PSN a Xbox Live a nedá se tvrdit, že b případě firmy EA bychom ani nemohli tušit, proč by se na ni někdo takovým způsobem zaměřil. I když už EA nesbírá hodnocení nejhorší společnosti v USA, nedá se říci, že by byla najednou oblíbená. Stále lze říci, že zákazníci sice její hry kupují, ale roste počet nespokojenců. Někteří mluví o hře Mass Effect 3 jako o bodu zlomu, neboť hráči byli nanejvýš nespokojeni s tím, jak hra skončila. Vypadalo to, jako by byl závěr spíchnut hodně horkou jehlou a firma EA na námitky přitom nereagovala. Pak už se to s ní vezlo, až si v EA uvědomili, že musí nastat změny v přístupu k zákazníkům a skutečně se začali zlepšovat.

Nicméně i dnes máme s EA pevně spojeny mikrotransakce, které mnoho hráčů nenávidí a říkají, proč by měli platit za obsah ve hře, kterou si koupili za plnou cenu. EA přitom jen za poslední rok na mikrotransakcích vydělala 1,3 miliardy dolarů, na čemž se podepsala především v americe tolik populární hra Madden NFL a pak také mobilní tituly. Není divu, že se především EA snaží mikrotransakce protlačit i do světa PC, i když samozřejmě není zdaleka sama. Mohlo by ale to stát důvodem pro útok na servery Battlefieldu 1? Však i tato hra bude zahrnovat mikrotransakce, i když EA se dušuje, že ty nikomu nezajistí výhody, s nimiž by měli nad ostatními hráči jednoznačně navrch. I tak jde ale o trend, který se nám pomaličku vkradl do světa PC hraní a zakrátko bychom mohli dopadnout jako na Androidu či iOS. Ostatně Electronic Arts s tím mají bohaté zkušenosti.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek