NASA chce monitorovat drony pomocí mobilního signálu

NASA chce monitorovat drony pomocí mobilního signálu
, , aktualita
S drony mohou být v budoucnu velké potíže. Jak bude jejich počet růst, hrozí větší množství kolizí, vstupů do zakázaných zón. NASA ve spolupráci s operátorem Verizon chce řešit problém mobilním signálem. Svá řešení chystá i Google a Amazon.reklama
Americká NASA hledá cestu, jak monitorovat všechny drony ve vzduchu, tedy nejen ty komerční, ale také ty od běžných uživatelů a nadšenců. Ve hře je několik technologií. Uvažuje se nad radary, ale ty mají problémy v nízkých výškách, ve kterých drony obvyklé létají. Dalšími metodami může být sledování pomocí satelitů a hodně se uvažuje nad klasickým mobilním signálem. Pokrytí je už dnes velmi rozsáhlé a jeden z amerických operátorů Verizon už s NASA na tomto problému spolupracuje.
Není však jedinou společností. Ruku k dílu přikládá i Google a Amazon, který by velmi rád doučoval balíčky pomocí dronů a americká agentura FAA mu zatím spíše jen hází klacky pod nohy. Třeba tím, že operátor musí na komerčně používaný dron pořád vidět, což při doručování nebude možné. Pokud se tedy zprovozní technologie, která mu umožní lety bez přímého dozoru, bude jen rád. Systém by měl mít více funkcí. Předně by měl zamezit, aby se dron ocitnul kdekoli v blízkosti zakázaných zón, kterými jsou např. letiště nebo okolí Bílého domu, jak už se stalo v minulosti.

Dalším úkolem po monitorování pohybu dronů je zamezení kolizím navzájem i kolizím do okolních předmětů. V neposlední řadě by zde NASA ráda viděla funkci, kdy by v případě nepříznivého počasí (např. blížící se bouřka) přinutila dron přistát na zem. Předpokládá se, že koncept společnosti Verizon monitorující drony pomocí mobilního signálu by mohl být zveřejněn v roce 2017 a dokončen pak v roce 2019.

Zdroj: theguardian.com, theverge.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek