www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA dala zelenou pokračování mise New Horizons

NASA dala zelenou pokračování mise New Horizons
, , aktualita
Po úspěšné misi kolem trpasličí planety Pluto pokračovala sonda New Horizons dále do Kuiperova pásu. Agentura NASA nyní potvrdila, že sonda bude pokračovat dále ve svém letu a prozkoumá objekt 2014 MU69.reklama
Po splnění primárních vesmírných misí NASA obvykle zvažuje další použití vesmírných sond. Ty tak mohou provést ještě další užitečné průzkumy. To se týká také sondy New Horizons, která měla prozkoumat trpasličí planetu Pluto, což se jí také s velkým úspěchem podařilo. Po průletu kolem planety pokračovala hlouběji do Kuiperova pásu a otázkou bylo, co se sondou dál.


New Horizons v Kuiperově pásu


Jedním z návrhů bylo nechat ji letět dále do Kuiperova pásu a prozkoumat objekt 2014 MU69. Vesmírná agentura nakonec týmu tohoto projektu povolila pokračování mise a sonda tedy nyní i oficálně míří k 2014 MU69. New Horizons tak v budoucnu patrně přinese další zajímavá fakta a snímky z vesmíru. Cíl nové mise má být dosažen 1. ledna 2019.

Nejde ale o jedinou misi, která byla prodloužena. Celkově jich bylo prodlouženo devět a počítání se s nimi v rozpočtu na fiskální roky 2017 a 2018 (např. vozítko Curiosity na Marsu, MRO, MAVEN,...). NASA také změnila zaměření mise Dawn. Ta měla mířit k asteroidu Adeona, nově by ale měla zůstat u trpasličí planety Ceres.

Zdroj: extrahw.com, nasa.gov
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře