www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nástup Sony PlayStation 4 Slim je na spadnutí

Nástup Sony PlayStation 4 Slim je na spadnutí
, , aktualita
Microsoft Xbox One S už je jako tenčí nástupce původního modelu v prodeji a brzy by se měla přichystat také konkurence v podobě Sony PlayStation 4 Slim. Na tuto novinku se už můžeme podívat. A co očekávaná PS4 Neo?reklama
Xbox One S od Microsoftu už můžeme koupit i na našem trhu za cenu od cca 7.700 do 10.500 Kč v závislosti na kapacitě jejího pevného disku. Microsoft také společně s ní potvrdil, že si chystá výkonnou konzoli v rámci projektu Scorpio a samotné Sony zatím tuto výzvu nechalo oficiálně bez odpovědi. To už ale nebude trvat tak moc dlouho, neboť na 7. září byla v New Yorku naplánována konference "PlayStation Meeting" (začne v 9 večer našeho času) a předpokládá se, že Sony v zásadě spáchá to samé, co Microsoft. Jinými slovy uvede na trh tenkou PlayStation 4 Slim, která se od staré nebude v zásadě lišit a pak také odhalí více informací o PlayStation 4 Neo. Microsoft přitom ještě na jaře tvrdil, že na nějaké "polovičaté generace" herních konzolí konkurence ani nebude reagovat a pokud něco uvede na trh, bude to opravdu plnohodnotná generace. Nyní je zřejmé, že Microsoft se snažil mlžit a ve skutečnosti se po Sony (a naopak) opičí, než aby jedna firma s nadhledem a sebejistotou z povzdálí sledovala to, co dělá druhá.

Podívat se tak můžeme už na fotografie nové konzole, která je o poznání tenčí a zakulacená oproti ostře řezané původní PS4. Samotný The Wall Street Journal také informuje, že 7. září chce Sony představit dva nové modely, aby přitáhla pozornost "hard-core fanoušků i příležitostných hráčů" ke své videoherní platformě. V tomto případě je tak překvapivý nástup ne chystané výkonnější PS4 Neo, či jak se bude jmenovat, ale právě tenké verze, o níž se Sony doposud vůbec nezmínilo.

V souboji popularity poměřované počtem prodaných kusů vyhrává zcela jasně právě PlayStation 4, jehož prodeje jsou asi dvojnásobné, a otázka je, jak se na tom podepsal citelně vyšší výkon této konzole. Sony s Microsoftem to jistě ví lépe než my, a tak bude zajímavé sledovat i to, zda PS4 Slim nabídne i trošku vyšší výkon. Xbox One S má mírně přetaktované GPU, ale na hrách se to nepodepsalo tak, aby to uživatel dokázal ihned poznat. Spíše ale bude zajímavý souboj nových konzolí, jež budou bezpochyby zaměřeny také na VR, pokud ne na vyšší rozlišení, což by už bylo ideálně 4K.

Poslední vývoj prodejů ale ukazuje, že se věci začínají obracet, neboť za červenec se v USA prodalo více Xbox One než PS4, za což ale pochopitelně může právě nová tenčí verze, možná také systém Windows 10, ale spíše příznivé ceny balíčků.

Zdroj: Polygon
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek