www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Xbox One S má přetaktované GPU

Xbox One S má přetaktované GPU
, , aktualita
Microsoft si pro letošní léto připravil revidovanou verzi konzole Xbox One, která dostala označení Xbox One S. Navzdory očekávání nejde pouze o menší a tenčí verzi původní konzole s podporou HDR a 4K TV. Je také rychlejší.reklama
Pochopitelně nejde o zásadní rozdíl, ale přeci jen ani zanedbatelný. Podstatně větší výkon nabídne až konzole, která se chystá pod projektem Scorpio a zde je cílem Microsoftu přinést hardware, který bude schopen renderovat hry v rozlišení 4K při alespoň 30 snímcích za sekundu. Nyní máme na výběr zatím jen mezi starou Xbox One a novou Xbox One S a dle všeho se vyplatí přinejmenším uvažovat o novém modelu, samozřejmě pokud už nevlastníte starší, s nímž jste dosud spokojeni.

Samotný Microsoft se o tom nezmiňuje, ale Xbox One S nabízí více než podporu 4K TV a HDR. Má totiž výše taktované GPU, neboť nově využívá 16nm APU vyrobené v TSMC, které prošlo tzv. die-shrinkem. Mělo by tak jít v podstatě o stejný čip, který je ale díky pokročilejšímu výrobnímu procesu menší, s nižší spotřebou a taková věc také obvykle umožní dosažení vyšších taktů. To se ale netýká samotných procesorových jader Jaguar, pouze GPU architektury GCN.

Xbox One S tak má stále čtyři 1,75GHz jádra Jaguar a GPU s 12 CU (Compute Unit), to však nepracuje na 853 MHz, ale na 914 MHz a navíc byla i zvýšena propustnost systémové paměti ESRAM, a to z 204 na 219 GB/s. Celkový výkon konzole se díky tomu zvedl z 1,31 na 1,4 TFLOPS.

Na serveru Eurogamer se zaměřili na to, jaký reálný dopad tato změna má a dle jejich měření může být docela značný, jak ukazuje jeden z příkladů. Záleží ale na tom, zda je nějaká hra nebo její aktuální scéna náročná spíše na CPU, nebo na GPU. Pokud jde o první případ, pak je výkonnostní rozdíl pochopitelně mizivý, nebo nulový (viz Resident Evil dole) a jiné je to až v případě, kdy Xbox One nestačí výkon GPU. Mírný nárůst lze očekávat v titulech jako Alan Wake's American Nightmare nebo Rise of the Tomb Raider.

Jde tak spíše o to, že Xbox One S dokáže některé hry rozpohybovat na cílových 30 FPS, v čemž má Xbox One problémy. Jinde je to ale stále problém, jako především ve hře Fallout 4, kde má i nová Xbox One S problémy na stejných místech. To ukazuje, proč sám Microsoft neinzeruje novou konzoli jako výkonnější.

Zdroj: Eurogamer.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek