Německo plánuje černé skříňky v autonomních vozech

Německo plánuje černé skříňky v autonomních vozech
, , aktualita
V Německu chtějí kvůli nedávným nehodám autonomních vozidel zavést povinné černé skříňky do takových vozů. To by mělo usnadnit vyšetřování případných dalších nehod. Budou tak následovat letecký průmysl.reklama
Nedávné nehody automobilů Tesla, kde si ta první vyžádala život řidiče při řízení autopilotem, přispěly k tomu, aby Německo vážněji uvažovalo o zavedení tzv. černých skříněk do automobilů s autonomním řízením. Podobné skříňky dobře známe z letadel a např. právě auta od Tesly jsou něčím podobným už vybaveny.


Tesla Model X


Černá skříňka by měla zaznamenat, zda byl autopilot aktivní, kdy systém vyžadoval aktivitu řidiče a další detaily. Návrh podal německý ministr dopravy Alexander Dobrindt. Samotná Tesla, která se poslední týdny dost přetřásá, nechce svůj systém autopilota vypnout a nadále jej uživatelům nabízí jako volitelnou funkci. Místo toho se soustředí na lepší vzdělání řidičů, aby neměli přehnaná očekávání od této funkce, věděli k čemu je určena a k čemu nikoli a dále se snaží vylepšit technologie ke snímání toho, co se děje kolem vozu. Elon Musk hovoří zejména o vylepšení radaru.

Zdroj: techtimes.com, reuters.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře