www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU
, , aktualita
Nedávno se ukázalo, že Microsoft se opravdu odhodlal zakázat veškeré aktualizace na Windows 7 a Windows 8.1 na procesorech Ryzen či Kaby Lake. Nyní se už objevilo neoficiální řešení, které nám je opět odemkne a zpřístupní.reklama
Zákaz aktualizací Windows 7 a Windows 8.1 na počítačích založených na nejnovějších procesorech AMD a Intel bude mít doufejme ještě dohru. Však Microsoft oba tyto systémy ještě podporuje a osmičky mají dokonce ještě mainstreamovou podporu. Nemusel tak dělat vůbec nic a nechat majitele nových CPU, aby si vesele používali starší systémy. Zde byla ale snaha ze strany Microsoftu vyvinuta čistě jen za účelem represe a umělé podpory nových W10.

Jistý vývojář (či vývojářka) Zeffy na GitHubu zveřejnil neoficiální patch, který aktualizace opět odblokuje, což neplatí pouze pro procesory Kaby Lake a Ryzen, ale také pro APU generace Bristol Ridge a SoC Qualcomm 8996, což jsou Snapdragon 820 a 821. Pokud se na některém z těchto procesorů budete snažit nainstalovat dubnové aktualizace Windows 7 či 8.1, objeví se chyba 8024003, která má dle Microsoftu jediné řešení: přechod na Windows 10. Nicméně to nelze nazývat ani jako řešení a spíše tomu říkejme záměr.

Dostupný neoficiální patch provede dvě úpravy v souboru wuaueng.dll, a to ve funkcích IsCPUSupported a IsDeviceServiceable, které mají právě na svědomí blokování aktualizací. Pak už budeme moci instalovat aktualizace tak, jak jsme byli zvyklí, ale nejspíše ne na dlouho. Microsoft totiž soubor wuaueng.dll pravidelně aktualizuje, takže je jasné, že pokud se tak stane, obě funkce se opět zapnou a bude třeba patch aplikovat znovu. To tedy v případě, že nebudou zároveň provedeny ještě nějaké úpravy, na něž by byl tento patch už krátký. Pokud je Microsoft skutečně odhodlaný donutit majitele nových procesorů k přechodu na Windows 10, můžeme něco takového očekávat.

V každém případě by měli v Redmondu upravit svou tabulku týkající se podpory systémů Windows, aby uživatelé věděli, že neplatí pro veškerý hardware.

Zdroj: Github
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek