NHTSA vyšetřuje další nehodu vozu Tesla

NHTSA vyšetřuje další nehodu vozu Tesla
, , aktualita
Tesla má poslední dobou docela hektické období. Po nedávné nehodě vozu Tesla, která si vyžádala život řidiče, je tu další incident, který je vyšetřován agenturou NHTSA. V tomto případě naštěstí nedošlo k obětem na životech.reklama
Společnost Tesla Motors zažívá bouřlivé období. Elon Musk navrhnul koupi SolarCity, což ze začátku vyvolalo trochu paniku (byť tohle může být naopak docela pozitivní krok), nestíhá dodávat objednané vozy a minulý týden byla oznámena první nehoda, kdy při řízení autopilotem došlo při nehodě k usmrcení posádky. Tuto nehodu už vyšetřuje agentura NHTSA. Nyní ale bylo oznámeno, že NHTSA začíná vyšetřovat další incident, ve kterém hrál roli vůz Tesla, tentokrát šlo o nové SUV Model X.


Tesla Model X


K nehodě došlo 1. července v Pensylvánii. Vůz podle všeho najel do svodidel, od kterých se odrazil, přejel přes několik pruhů na střední dělící pás, kde se převrátil. Celá posádka přežila. Vůz odeslal do Tesly hlášení o nehodě (to se pošle při vystřelení airbagů), ale už neposlal další detaily o nehodě. Zatím tedy není jasné, zda byl aktivován autopilot nebo nikoli. Stále tedy může jít o chybu řidiče a Tesla v tom může být nevinně. Rozhodně by se tedy neměly dělat ukvapené závěry a mělo by se počkat na výsledky vyšetřování. Je ale jasné, že nyní bude Tesla pod drobnohledem.

Zástupci společnosti tvrdí, že se řidiče vozu snažili už třikrát zkontaktovat, ale zatím bezúspěšně. Bez přístupu k vozu a souborům se záznamem tak zatím nelze určit příčinu nehody. Byla by to pro Teslu dost velká smůla, kdyby v krátkém časovém sledu za sebou došlo ke dvěma vážných chybám autopilota. Připomeňme, že funkce autopilota je stále v testovací fázi, ve výchozím stavu je vypnuta a vyžaduje od řidiče potvrzení, že si uvědomuje rizika spojená s jejím použitím. Řidič by také měl neustále sledovat provoz a být připraven převzít řízení auta.

Zdroj: autoblog.com, reuters.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář