Noctua má tři nové 92mm procesorové chladiče

Noctua má tři nové 92mm procesorové chladiče
, , aktualita
Společnost Noctua dnes ohlásila hned tři nové procesorové chladiče, jež jsou vybaveny 92mm ventilátory. Jde o modely NH-U9S a NH-D9L určené pro "běžné" desktopové procesory a pak tu je serverový NH-D9DX i4 3U.reklama
Nové procesorové chladiče Noctua NH-U9S a NH-D9L přicházejí na trh, aby vystřídaly starší NH-U9B SE2, zatímco NH-D9DX i4 3U cílí na pracovní stanice a servery založené na procesorech Xeon pro socket LGA 2011. Samozřejmě je ale bude možné využít i s jinými procesory pro tento socket, čili Haswell-E či staršími HEDT modely.
Noctua NH-U9S


Noctua NH-U9S je chladič s klasickým věžovitým designem, kde 92mm ventilátor sedí na mase tlustých žeber protkaných pěti duálními heatpipe. Výrobce slibuje, že díky půdorysu s rozměry 95 x 95 mm tento chladič nebude zasahovat do oblasti paměťových slotů a u malých základních desek nebude ani bránit v instalaci karet. Je tak vhodný i pro desky Mini ITX nebo Micro ATX.
Noctua NH-D9L


Model Noctua NH-D9L již má sendvičový design, čili jeho ventilátor je umístěn mezi dvě žebroví, která v tomto případě drží pohromadě čtyři tlusté duální heatpipe. Tento chladič je na poměry svého typu velmi nízký a na výšku má pouze 110 mm, zatímco ostatní modely série NH-U9 mají na výšku 125 mm. To bude také výhodou především u malých sestav, jejichž skříně často nenabízí moc prostoru. A stejně jako NH-U9S jsou zbylé rozměry 95 x 95 mm.
Noctua NH-D9DX i4 3U


A nakonec tu máme Noctua NH-D9DX i4 3U, což je v podstatě stejný chladič jako NH-D9L, akorát vybavený montážním mechanismem pro sockety LGA 2011 (čili starý i nový LGA 2011-3) a xeonové platformy Square ILM a Narrow ILM. A pokud snad potřebujete nový chladič pro starší počítač založený na socketech LGA13x6, půjde namontovat i na ně. Noctua slibuje, že tento chladič určený pro 3U skříně nabídne podobný chladicí výkon jako starší NH-U9DX i4 pro skříně 4U.

Všechny tři novinky jsou vybaveny ventilátorem Noctua NF-A9, který byl představen už v září. Sám o sobě je dispozici ve verzích PWM (2000 RPM max.) a FLX (1600/1250/1050 RPM), přičemž ke všem novým chladičům dostaneme právě verzi PWM, jejíž otáčky budou řízeny pomocí základní desky. Vedle toho je samozřejmostí dodávaná teplovodivá pasta Noctua NT-H1, montážní mechanismus SecuFirm2 a potěší také šestiletá záruka od výrobce. Ceny jsou následující:
  • NH-U9S: EUR 54,90 / USD 59,90
  • NH-D9L: EUR 49,90 / USD 56,90
  • NH-D9DX i4 3U: EUR 56,90 / USD 59,90

Zdroj: TZ Noctua
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek