www.svethardware.cz
>
>
>

Nová doba, krabicový Titanfall 2 nenabídne nic kromě kódu

Nová doba, krabicový Titanfall 2 nenabídne nic kromě kódu
, , aktualita
Začalo to hrou Metal Gear Solid V a pokračuje novým Titanfall 2. Pokud si koupíte krabicovou verzi hry, získáte tím v podstatě jen onu krabici. Nenachází se v ní žádný nosič s hrou či čímkoliv jiným.



reklama
Titul Metal Gear Solid V z minulého roku se rovněž dostal na trh i v krabicové verzi, která obsahovala fyzické médium. Šlo ale o pouhé datové CD, na němž byl několikamegabajtový soubor, který zajistit stažení potřebných dat a instalaci hry. Nyní nás už nic takového nepřekvapí, ovšem distributor hry Titanfall 2 to posunul na vyšší úroveň, za níž už je pouze celkové zrušení krabicových verzí her. Jak je hned vedle titulu uvedeno, krabice neobsahuje žádný nosič: “Download ONLY / No Disc Included”.





Je to jen další doklad vymírání optických nosičů a mechanik, které si řada lidí do nového počítače ani nekoupí a čím dál rychleji mizí také z nabídky notebooků. Je to ostatně logický vývoj a pokud by měli prodejci her do krabice přidávat několik DVD či jedno/dvě Blu-ray se všemi daty, jistě by se to promítlo do nákladů. Otázka ale je, jaký smysl pak má prodej krabicových verzí her, které v sobě mají pouze klíč a jinak vůbec nic. Vhodné jsou tak leda k vystavení do knihovny (nebo herovny?).

Dnes už se také posunul význam různých deluxe či sběratelských edicí her, které byly dříve prodávány třeba s mapami, plakáty, figurkami a jinými drobnostmi a lidé si je pořizovali pro vytvoření vlastní ceněné sbírky. Jenomže dnes už to znamená spíše takovou verzi hry, která obsahuje celý "Season Pass" pro dodatečná DLC a jiné zboží, které je veskrze digitální. Ani pak lidé nedostávají nic hmatatelného a otázka do budoucna je, jak daleko tato snaha výrobců her ještě zajde a co budou zákazníci ještě schopni akceptovat. Už dlouho se objevují nespokojené hlasy stěžující si na již běžnou praxi, dle níž jsou i AAA tituly rozkouskovány na hlavní část a další DLC, ať už jde o další epizody nebo třeba výbavu do hry. Dříve se přitom běžně objevovaly datadisky, s nimiž vývojáři přišli až poté, co se původní titul na trhu uchytil a samotní hráči byli na pokračování natěšení. Nyní se takové "datadisky" objevují už i v ten samý den, co byl na trh vyslán hlavní titul. Jde o nenáviděné tzv. "day one DLC", v jejichž případě za nimi nelze vidět nic jiného, než snahu z nás vymačkat co nejvíce peněz.

Když se ale vrátíme ke krabicovému Titanfall 2 a jiným takto distribuovaným hrám, je tu ještě jeden úhel pohledu, a to ze strany samotných vývojářů. Ti se totiž takto nemusí řešit, jestli mají hru rozdělit na několik DVD, nebo se spolehnout na to, že už jsou rozšířeny mechaniky Blu-ray. DVD disků bude potřeba více, ale mechaniku pro Blu-ray zase nevlastní tolik lidí. Pak je ještě možnost hru nakopírovat na flash disk, ovšem to je asi nejnákladnější způsob, i když z hlediska kompatibility nejvhodnější. Na druhou stranu, kvalitně vylisované optické médium by také mělo podstatě překonat životnost dat uložených v pamětech NAND Flash na levném flash disku.

Rozhodnutí distribuovat krabicové hry bez nosiče se pak jeví jako logické, a to zvláště z toho důvodu, že tento trh už stejně mizí. A jak to vypadá, kvůli verzím jako je tato už asi brzy zmizí úplně.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek