www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové i staré GeForce konečně zlevňují

Nové i staré GeForce konečně zlevňují
, , aktualita
Po rozpačitém nástupu nových GeForce na trh, alespoň z hlediska jejich cen v obchodech, se ledy konečně začínají bořit. Znamená to pokles cen starých i nových modelů GeForce, a to často velice výrazný.reklama
Ještě včera nebylo patrné, že by se ceny grafických karet GeForce s nástupem nové generace nějak měnily, ale dnes už je vše jinak. Mohli jsme si stěžovat na to, že ceny starých karet se nesnižují a že nová generace oproti nim nenabízí v podstatě žádné zlepšení, co se týče poměru výkonu a ceny. Situace se ale vyvíjí a my můžeme doufat, že aktuální pokles cen je pouze začátek toho, co bude následovat.

Když se zaměříme na starší herní generaci, čili karty GeForce GTX 970, 980 a 980 Ti, ve všech případech lze zaznamenat sestup cen. V případě nejslabších GTX 970 (budeme vždy porovnávat aktuální ceny s částkami na konci května) je to cca 1000 Kč, ovšem lze zaznamenat i sestup o 3000 Kč, jako v případě EVGA GeForce GTX 970. Nicméně důležité je především to, že GTX 970 se už běžně dají koupit pod 8000 Kč s daní.

V případě karet GeForce GTX 980 je to ještě daleko veselejší. Mezi nejlevnější modely na trhu patří MSI GTX 980 4GD5T OC, jejíž cena se nedávno propadla z 13.500 Kč na 10.500 Kč a ani u jiných není výjimkou pokles ceny o 2 až 3 tisíce. U těchto karet se navíc projevuje to, že zlevňují zpravidla největší a nejznámější tuzemské eshopy. A pak tu máme také GTX 980 Ti, které se dají sehnat už za nějakých 14 tisíc korun s daní. Pro takovou Gigabyte GV-N98TWF3-6GD to znamená propad z téměř 18 tisíc, takže jako obvykle platí: čím vyšší cena, tím větší sleva a lze říci, že za ještě nedávnou cenu karty GTX 980 si budeme moci pořídit GTX 980 Ti. Otázka je, zda ji i tak někdo bude chtít.

A jak je to s novými kartami? GeForce GTX 1070 je na trhu k dispozici jako horká novinka na rozdíl od již částečně zabydlené GTX 1080, a tak se zatím vůbec nedá mluvit o nějakém vývoji jejích cen. Prostor tu pro to ale bezpochyby bude vzhledem k tomu, že Founder's Edition (stanovená cena 449 USD) stojí na našem trhu stejně jako nereferenční verze (379 USD), nebo spíše ještě o něco více, ale přinejhorším jde o stokoruny. Těžko říci, zda si přilepšují výrobci karet nebo obchodníci, každopádně lze zákazníkům doporučit, aby s koupí těchto karet nespěchali, pokud se tedy nechtějí mermomocí zbavit svých 13 tisíc korun (v tom nejlepším případě). To navíc v případě, že se jim vůbec podaří některou z těchto karet sehnat.

GeForce GTX 1080 už jsou na trhu delší dobu, a tak už se ceny začaly měnit k lepšímu. Nereferenční verze karet začaly více zlevňovat než Founder's Edition, ale stále to není rozdíl, který by reflektoval 100dolarovou mezeru mezi NVIDIÍ stanovenými cenami (600 a 700 USD). Takovou Palit GeForce GTX 1080 JetStream obchody ještě ani nezačaly opravdu prodávat a už se její cena propadla z 22.900 na 18.300 Kč, čili o celých 4600 Kč! Výrazně se také snížila cena modelu MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC nebo Palit GeForce GTX 1080 GameRock. Jenomže tyto nereferenční verze také ještě nejsou v prodeji, a tak zbývají vesměs referenční karty jako MSI GTX 1080 Founder's Edition. Ale i u té se už začal projevovat pokles cen, a to z původních 20.500 Kč na 19.500 Kč.
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek