www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA a Freesync: neslučitelná kombinace?

NVIDIA a Freesync: neslučitelná kombinace?
, , aktualita
Jistě vám neuniklo, že AMD si ve spolupráci s VESA připravilo alternativu k technologii NVIDIA G-Sync. Tato alternativa je otevřená, čili přístupná i NVIDII a měla by být navíc i levnější. Jak na to ale bude reagovat samotná NVIDIA?reklama
Máme tu tedy dvě konkurenční technologie. První je NVIDIA G-Sync a v její prospěch můžeme říci, že je již na trhu stejně jako už dostatečný výběr herních monitorů s její podporou a jde o funkční řešení. AMD zatím pouze demonstrovalo, jak vypadá Freesync v akci a první monitory s jeho podporou mají dorazit nejdříve na jaře příštího roku. Kdo tedy nechce čekat, nemá na výběr.

G-Sync je tedy uzavřeným standardem vlastněným firmou NVIDIA a jako takový je podporován pouze grafickými kartami s čipy GeForce. Jak je to ale s jejich podporou v případě konkurenčního Freesync, který je založen na standardu VESA Adaptive Sync? Když se podíváme na nejnovější karty GeForce GTX 980 a GTX 970, jež byly představeny před několika dny, pak od nich bychom očekávali nabídku nejnovějších rozhraní. Nicméně ani tyto nejnovější karty nepodporují rozhraní DisplayPort 1.2a, pouze DisplayPort 1.2, ačkoliv již mají nové HDMI 2.0. Áčková verze přitom přináší právě podporu Adaptive Sync, čili bez ní Freesync fungovat nebude a už dlouhé měsíce prodávané Radeony R9 a R7 verzi 1.2a mají.

NVIDIA se dle vlastních slov chce zaměřit výhradně na svůj G-Sync, přičemž ještě minimálně po dobu půl roku bude podpora Freesync bezpředmětná, ale až přijde na trh, jistě se tato technologie utká s již zabydleným G-Sync. Bude tedy muset pracovat přinejmenším stejně dobře, aby se projevily její potenciální výhody v otevřenosti a nižší ceně. Je tedy zřejmé a logické, že NVIDIA chce prosazovat především vlastní standard, a tak se již za několik měsíců dočkáme souboje NVIDIA G-Sync s AMD Freesync, do nějž budou nemalou měrou zasahovat také výrobci monitorů.

Zdroj: Expreview
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře