www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku

NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku
, , aktualita
NVIDIA již před řadou měsíců uvedla na trh první grafické karty s čipy Maxwell, a to známé GeForce GTX 750 a 750 Ti. Očekával se brzký nástup výkonnějších modelů, což se nestalo, ale dočkat se máme ještě v tomto roce. A čeho?reklama
NVIDIA GeForce GTX 880 a GTX 870 se mají na trhu dle nejnovějších informací objevit v posledním kvartálu tohoto roku, a to zhruba na přelomu října a listopadu. Obě karty budou založeny na zbrusu novém jádru GM204, takže jde o čip s architekturou Maxwell, a potvrzují se tak starší zprávy hovořící o tom, že NVIDIA a AMD letos zůstanou na 28 nm.

Bohužel se ale nedočkáme grafických čipů vyráběných 20nm procesem, protože ten stále není a nebude odladěný, takže NVIDIA připravila své GM204 pro stávající 28nm výrobní proces. TSMC tak NVIDII v podstatě donutilo přinést na svět upravenou verzi čipů Maxwell, které byly původně navrženy pro 20 nm. Nicméně karty GeForce GTX 750 jsou postaveny také na 28nm čipech, a přitom nabízí velmi zajímavý poměr výkonu a spotřeby, což nám dává naději, že nové výkonné GeForce budou znamenat pokrok. A až bude 20nm proces připraven, nejspíše nebude pro NVIDII problém poslat do výroby původně navržené čipy Maxwell a nikdo by se asi nedivil, kdyby přišly v rámci nové generace karet, čili GeForce GTX 9xx.

Co se týče specifikací čipu GM204, známy jsou zatím jen odhady a dohady. Ty mluví o 3200 CUDA jádrech, 200 TMU, 32 ROP a 256bitovým rozhraní GDDR5.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek