www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GM107 Maxwell má nové uspořádání CUDA jader

NVIDIA GM107 Maxwell má nové uspořádání CUDA jader
, , aktualita
Na trhu by se měla ještě v tomto měsíci objevit nová grafická karta NVIDIA GTX 750 Ti, která, ač svým pojmenováním patří do stávající generace, má využít zbrusu novou architekturu Maxwell. Nově tak bude mít i CUDA jádra uspořádaná do jednotek SMM.reklama
Zatímco v případě čipů architektury Kepler mluvíme o jednotkách SMX, které se skládají vždy ze 192 CUDA jader, nový čip GM107 a další modely s architekturou Maxwell to budou mít jinak. Už se nemluví o SMX, ale o SMM, čili Streaming Multiprocessor - Maxwell a ty budou mít na jednotku 128 CUDA jader.

Ukazuje to i zveřejněný diagram, kde je celkem pět jednotek SMM po 128 CUDA jádrech, což dohromady dává 640 CUDA jader, které má obsahovat GM107 na kartě GeForce GTX 750 Ti. To je v rozporu s předchozími informacemi, které mluvily o 960 jádrech, což by odpovídalo architektuře s jednotkami SMX.

Vedle GeForce GTX 750 Ti by NVIDIA měla již brzy představit odlehčenou verzi se čtyřmi jednotkami SMM, a tedy 512 CUDA jádry, a to nejspíše pod označením GM108 a také s využitím 28nm procesu. Uživatelé lačnící po výkonu se ale budou těšit na nové 20nm čipy, což by měly být GM206, GM204 a GM200 nové generace Maxwell. Dle dosavadních informací jde o nástupce GK106, GK104 a GK110.

Maxwell také v porovnání s Keplerem dostane větší L2 cache, a to 2 MB oproti 256 kB, zvýší se počet instrukcí na jeden takt, vylepšeno bude dekódování a kódování videa v H.264 a také se představí nový úsporný stav GC5. Samotná karta GeForce GTX 750 Ti potřebuje pouze jeden přídavný konektor pro napájení, a to šestipinový. Navíc prý ani nemá plně využít jeho možností, neboť čip GM107 má mít TDP pouze 60 W a mluví se i o tom, že Maxwell nabídne dvojnásobný výkon na watt v porovnání s předchozí generací.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře