www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GM107 "Maxwell" slibuje vysokou efektivitu

NVIDIA GM107 "Maxwell" slibuje vysokou efektivitu
, , aktualita
Server Videocardz přinesl nové informace o nové generaci grafických čipů NVIDIA, které známe pod označením Maxwell. Jedná se o nástupce dnešních čipů Kepler, jež se mají na trh poprvé dostat v méně výkonných verzích, a to v podobě čipů GM107.reklama
O tom, že si NVIDIA chystá možná už na tento měsíc novou grafickou kartu s čipem Maxwell, a to model GeForce GTX 750 Ti, víme již pár týdnů. Od této karty se dle předběžných testů neočekává zrovna vysoký výkon, však dle nich by neměla překonat ani kartu GeForce GTX 660. Nyní se ale objevily další informace, které představují nové díly do skládačky.
NVIDIA GM107


Dle nových zpráv má čip GM107 zabírat prostor o velikosti 156 mm2, zatímco GK107 jsou velké 221 mm2 a GK106 pak 118 mm2, což představuje karty GeForce GTX 660 až GeForce GT 630. Všechny tyto čipy jsou přitom vyráběny stejným 28nm procesem, takže z toho vyplývá, že GK107 bude o něco výkonnější než GM107, ale také podstatně větší.

Jaká je toho příčina? Nejspíše především užší paměťová sběrnice, která je u GK106 192bitová, zatímco u GM107 má být 128bitová. Vedle toho má nový čip obsahovat celkem 960 CUDA jader, 80 TMU a 16 ROP, což téměř odpovídá kartě GeForce GTX 660, jež má 24 ROP. A samozřejmě nezapomeneme také na srovnání spotřeby, které hraje do karet nové generaci Maxwell. U čipu GeForce GTX 750 Ti se totiž očekává spotřeba kolem 75 W, zatímco TPD u GTX 660 je 140 W.

Čip NVIDIA GM107 má být zatím využit pro výrobu dvou karet, a to GeForce GTX 750 Ti a o něco slabší GeForce GTX 750 se 768 CUDA jádry. Obě mají dorazit ještě v tomto měsíci.

Aktualizováno: Nyní se objevily i nové podrobné informace o obou chystaných kartách, čili o GeForce GTX 750 Ti a GeForce GTX 750. Výkonnější z nich má pracovat na 1085 až 1163 MHz s paměťmi GDDR5 na 5,5 GHz, díky čemuž na 128bitové sběrnici dosáhne propustnosti 88 GB/s. Model GTX 750 bude mít dle očekávání méně shaderů, stejnou frekvenci GPU, ale o 100 MHz pomalejší paměti. To však odpovídá výše zobrazeným kartám značky AIC, přičemž je zřejmé, že nejde o referenční verze, čili je otázkou, zda jde o výchozí takty.

Karty také byly krátce otestovány pomocí 3DMark 11 (Performance), v němž GTX 750 Ti získala výsledek P5963 a GTX 750 P5250.

Zdroj: techPowerUp, Videocardz.net, Sweclockers.com
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek