www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA Pascal dle DigiTimes nastoupí v červenci

NVIDIA Pascal dle DigiTimes nastoupí v červenci
, , aktualita
Doufali jsme, že po letošním GTC už budeme více vědět o herních kartách NVIDIA s čipy Pascal, ale nestalo se. Se svou várkou informací ale přichází tchaj-wanský server DigiTimes, dle nějž by měly Pascaly dorazit v červenci.reklama
V předchozí aktualitě o kartách AMD Radeon R9 490X a R9 490 jsme řešili to, že nemáme vůbec žádné informace o herních Pascalech od konkurenční NVIDIE. Jako na zavolání přišla zpráva serveru DigiTimes, dle nějž se máme prvních karet série NVIDIA GeForce GTX 1000 generace Pascal dočkat v červenci, čili zhruba měsíc po příchodu prvních AMD Polaris.

Společnost AMD by tak měla mít mírný náskok a výhodu v tom, že se nejdříve začnou řešit její karty, ale pokud NVIDIA skutečně ohlásí nástup herních Pascalů v červenci, rozumní zájemci o novou kartu si budou na ně ochotni počkat. Ukáže se díky tomu i obratnost marketingových oddělení obou firem. Dle DigiTimes však NVIDIA papírově představí herní Pascaly na letošním Computexu, kde by se měly poprvé oficiálně představit také Polarisy, čili odtajněn by pak byl i jejich výkon a od předních světových hardwarových serverů bychom se dočkali prvních recenzí ještě před začátkem prodeje karet. V takovém případě by mělo AMD na krátkou dobu výhodu v dřívějším nástupu jeho karet na trh, samozřejmě za předpokladu, že budou v porovnání s Pascaly přinejmenším konkurenceschopné.

Nelze si nepovšimnout toho, že informace DigiTimes jsou v rozporu s tím, co říká HardwareBattle o AMD Radeon R9 490X a R9 490. Dle odkazované zprávy mají nové Radeony přijít v červnu, ale dle DigiTimes až po nástupu GeForce 1000. K tomu nelze říci nic jiného, než že uvidíme.
akcelerátor Tesla GP100 s paměťmi HBM2


NVIDIA zatím představila z generace Pascal pouze akcelerátor Tesla P100, který je určen jako výkonný základ superpočítačů schopných strojového učení, modelování klimatu, výzkumů nových léků, atd. Založen je na čipu GP100 s paměťmi HBM2 a nejde o nic levného, ovšem na trh má dle NVIDIE přijít už v červnu. Je tak možné, že spíše kvůli prestiži NVIDIA vypustí na trh také herní variantu s HBM2, čímž by nabídku AMD trošku zastínila. AMD ale chce dostat na trh především takové karty, které by si mohli koupit i zákazníci, pro něž jsou karty v ceně 1000 USD nedostupné, nebo prostě nechtějí za PC hardware dávat takové peníze a těch je pochopitelně daleko více než zájemců o hi-end.

Co se týče aktuálního stavu trhu s grafickými kartami, ten pochopitelně v očekávání nových generací není moc silný. Za druhý kvartál mají prodeje dle očekávání klesnout o cca 10 procent, a to napříč celým trhem. NVIDIA se tak pochopitelně snaží o to, aby se v prodejních kanálech vyčistily skladové zásoby karet GeForce 900, a tak lze očekávat, že do června/července budou ceny klesat. Pro celý rok 2016 jsou předpovídány podobné prodeje jako za předchozí rok, a to s tím, že bude zvýšený zájem o výkonnější karty, a to díky nástupu VR headsetů i kvůli dostupnějším monitorům s rozlišením Ultra HD.

Do Computexu 2016 (31. 5 až 4. 6.) zbývá ještě více než sedm týdnů, takže v jejich průběhu se určitě objeví další spekulace, které by se měly časem více přibližovat skutečnosti.

Zdroj: DigiTimes
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář