www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA se konečně usmířila se Samsungem

NVIDIA se konečně usmířila se Samsungem
, , aktualita
Věčné spory společností NVIDIA a Samsung utichají, a to ne u soudu, jak bylo v předchozích letech obvyklé. Firmy se totiž dokázaly dohodnout i bez jeho přičinění, takže to vypadá, že se nakonec dokázaly usmířit.reklama
V posledních letech jsme si mohli číst o tom, jak se NVIDIA soudila se Samsungem o to, kdo vynalezl moderní GPU přičemž Samsung zase kontroval žalobou ohledně paměťových technologií. Zajímavé je, že v obou těchto případěch iniciátor sporu prohrál. Spory se ale táhnou již od roku 2014, kdy NVIDIA zažalovala vedle Samsungu i firmu Qualcomm, ale v jejím případě byl spor rychle urovnán, zatímco se Samsungem se žalovací kampaň táhla dodnes.

Mezinárodní obchodní komise v USA se už chystala rozhodnout v případě žaloby Samsungu na NVIDII, která se týkala právě GPU. Konkrétně šlo o čipy použité v tabletech NVIDIA Shield, v jejichž případě prý byly porušeny tři patenty firmy Samsung. Ten přitom již dříve prohrál první kolo tohoto sporu, které se odehrálo ve Virginii. Samsung také uvedl, že patenty se týkají základního designu čipových obvodů, díky němuž mohou GPU "být menší, rychlejší a celkově lepší". To přináší vyšší výkon pro zákazníky a nižší náklady pro výrobce. NVIDIA namítala, že Samsung pouze účelově oprašuje staré technologie, které sám dnes ani nepoužívá, ale hrozilo jí, že budou zakázány prodeje některých jejích produktů. To by se mohlo v důsledku týkat i firemních zákazníků NVIDIE, jako je Biostar, Jaton nebo EliteGroup.

Nakonec se ale firmy dokázaly dohodnout, což znamená, že se přestanou projednávat veškeré žaloby u amerických soudů stejně jako u Mezinárodní obchodní komise. V rámci dohody si firmy začnou licencovat některé technologie, ale to se týká pouze několika, takže nejde o širokou vzájemnou výměnu patentů. Další detaily ohledně této dohody se firmy rozhodly nezveřejňovat a je pravděpodobné, že její součástí je i finanční vyrovnání.

Zdroj: Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře