www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA snižuje cenu TITAN Z o 37 %, ale jen pro někoho

NVIDIA snižuje cenu TITAN Z o 37 %, ale jen pro někoho
, , aktualita
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX TITAN Z se dvěma čipy GK110 je na trhu již od konce května, čili čtvrt roku a vyvolala jen malý zájem. Nyní se NVIDIA rozhodla podstatně snížit její cenu, ovšem je v tom háček.reklama
NVIDIA GeForce GTX TITAN Z byla oficiálně představena 28. května jako dvoučipová karta s GK110, která byla oceněna na 3000 USD, čili trojnásobek nejvýkonnější jednočipové GeForce. Jenomže její cena vůbec neodpovídala výkonu, který rozhodně není trojnásobný a ani dvojnásobný, neboť TITAN Z se musel uskrovnit a spokojit se s nižšími takty. Navíc tu je konkurence v podobě Radeonu R9 295 X2, který se začal prodávat ještě dříve a za poloviční cenu.

Dle zprávy z května se u nás TITAN Z prodávala za 77.000 Kč a od té doby se moc nesnížila. Dle serveru Heureka je nejlevnější model od firmy Gigabyte, který přijde na 74.800 Kč. NVIDIA však prý chystá podstatné snížení ceny této karty, a to o 37 procent, díky čemuž by nová cena mohla být kolem 47.000 Kč. Pak by cena karty již víceméně odpovídala výkonu, neboť model GTX TITAN Black dnes stojí asi 25.000 Kč.

Jenomže háček je v tom, že ono snížení ceny mají pocítit pouze OEM partneři firmy, takže ke koncovým uživatelům by se TITAN Z dostala ne jako samostatný produkt, ale jako součást nějakého počítače.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře