www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black
, , aktualita
Už bylo pomalu načase, aby NVIDIA konečně oficiálně představila na trh nové karty řady GeForce GTX 750, neboť ty měly dle dřívejších informací dorazit na trh do konce února. A vedle toho jsme se dočkali i nové verze karty TITAN.reklama
V lednu se začalo mluvit o příchodu první grafické karty s architekturou Maxwell, a to ne hi-end modelu, ale přinejlepším střední třídy. Jde o kartu NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, k níž v posledních zprávách přibyla ještě slabší verze GeForce GTX 750.
referenční GeForce GTX 750 Ti


Nové karty jsou založeny na 28nm čipu GM107, kde písmeno M znamená Maxwell, GPU s novou architekturou. Karta GeForce GTX 750 Ti obsahuje v souladu s posledními informacemi 640 CUDA jader, 48 TMU, 16 ROP na 1020 - 1285 MHz a 128bitové rozhraní pro 5,4Gbps paměti GDDR5 s kapacitou 2 GB. Slabší model GeForce GTX 750 pak nabídne 512 CUDA jader, 40 TMU, 16 ROP rovněž na 1020 - 1085 MHz a 1 gigabajt 5 Gbps paměti také se 128bitovým rozhraním. Ceny pak byly stanoveny na 150, respektive 120 USD.
referenční GeForce GTX 660


Tolik oficiální informace. Otázkou tak ještě je spotřeba karty, která měla být v porovnání s takovou GeForce GTX 660 téměř poloviční a ve skutečnosti to je ještě lepší. Dle webové prezentace má karta potřebovat pouze 60 W, zatímco GTX 660 potřebuje až 140 W, čemuž ostatně odpovídají i jejich referenční chladiče. Výkon nové GTX 750 Ti by pak měl být slabší v porovnání s GTX 660, ale přesto ne vůbec špatný, konkrétně jen asi o šestinu nižší.

Po uvolnění NDA začali své modely představovat různí výrobci a mezi prvními firmy MSI, Palit nebo ZOTAC. My se ale raději podívejme na další novou kartu, GeForce GTX TITAN Black. Ta byla již dříve prezentována jako karta s plným počtem CUDA jader, jaké dokáže GK110 nabídnout a s plným výkonem v plovoucí řadové čárce (double precision).

Jde tedy o nový top model v nabídce desktopových karet NVIDIA, jenž opravdu obsahuje 2880 CUDA jader, 240 TMU a 48 ROP a také 384bitové rozhraní pro GDDR5 s kapacitou 6 GB. Nemá smysl si však tuto kartu pořizovat na hry, na to je určena GeForce GTX 780 Ti. Nový TITAN je spíše určen pro poskytnutí co nejvyššího výkonu v GPGPU aplikacích. Dle očekávání pak nahrazuje původní GTX TITAN na jeho trůně i s cenou 999 USD.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek