www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zvažuje zlevnění high-endových grafických karet

NVIDIA zvažuje zlevnění high-endových grafických karet
, , aktualita
NVIDIA možná dostala strach z nových Radeonů, které v současnosti proudí na trh, a je možně, že hlavně své nejdražší modely zlevní, aby si ukrojila větší podíl na trhu s grafickými kartami. Může to mít skrytý důvod?reklama
Na další řadu grafických karet od NVIDIE si možná budeme muset chvíli počkat, protože stále ještě nepodepsala smlouvu se Samsungem ohledně dodávky čipů pro modely další generace, které by měly být na mnohem vyspělejší 14nm technologii (více zde), a i to je možný důvod, proč se šušká o zlevnění top modelů. Nezapomínejme, že se všechny modely nové série vyrábí na již zastaralé 28nm technologii.

Hlavním důvodem je zřejmě uvedení na trh nové série Radeon R9 300 a hlavně nové vlajkové lodě, Radeonu R9 Fury X, která má novou "Fiji" architekturu, která zajišťuje velký nárůst výkonu od předešlých generací.

To by sice pro NVIDII nemuselo představovat zásadní hrozbu, ale měli bychom si uvědomit, že výhledově se na trh začínají blížit VR headsety, a pokud se někdo rozhodne, že si pořídí nový stolní počítač, bude pravděpodobně chtít grafickou kartu, která hraní ve virtuální realitě zvládne.

A v takovém případě hráč může spíše sáhnout po Radeonu, protože jednoduše stojí méně. Na druhou stranu je pravda, že si NVIDIA vyšší cenovku ospravedlňuje vyšším výkonem, ale pro někoho může hrát i tak cena prim. Tohle může být skrytý důvod, proč by NVIDIA chtěla zlevnit své grafické karty.

Slevám nahrává hlavně fakt, že se na začátku měsíce, kdy byla na trh uvedena GeForce GTX 980 Ti, změnily původně plánované ceny pro Ameriku. Tam se modely GeForce GTX 980 a GTX 980 Ti dočkaly velké slevy - 150 dolarů, což představuje 4 300 Kč v Česku. Do Evropy se ale slevy vůbec nedostaly.

Takže je velmi pravděpodobné, že modely GeForce GTX 980 a GTX 980 Ti zlevní i v Evropě a možná se k nim přidá model GTX 970. Zvážili byste nákup high-endového modelu od NVIDIE, kdyby zlevnil, nebo si raději počkáte až na další řadu, která přinese zásadní vylepšení?

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek