www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevila se první desktopová Carriza, a to pro FM2+

Objevila se první desktopová Carriza, a to pro FM2+
, , aktualita
Společnost AMD se chystá ještě před nástupem nové 14nm generace procesorů představit nové 28nm jednotky APU, které využijí jádra Excavator. Ta se dosud desktopovým procesorům vyhýbala, ale zanedlouho se to asi změní.reklama
Mezi nové procesory, respektive APU, která budou vyrobena 28nm procesem, má patřit i rodina Bristol Ridge. O nich se ví, že půjde o vůbec první procesory určené pro socket AM4, který využijí i nové 14nm Zen. Jenomže nyní se objevily informace o chystaných procesorech Athlon X4 845 a Athlon X4 835, které budeme moci využít ještě na deskách se socketem FM2+, a půjde přitom také o desktopovou obdobu Carriza s procesorovými jádry Excavator. Ty představují poslední stupeň vývoje architektury Bulldozer, která jimi současně skončí.

Informace o těchto procesorech se objevily na stránkách podpory firmy Gigabyte, kde se přímo píše, že modely Athlon X4 845 a Athlon X4 835 jsou určeny pro FM2+ a jde o 28nm čipy Carrizo. Vypadá to tedy, že se jich dočkáme co nevidět a také že nebudou na trhu osamoceny.

To by ostatně nebylo vůbec překvapivé, však Carriza jsou mezi mobilními APU firmy AMD už dlouho, zatímco desktopová APU byla v minulém roce obohacena pouze o trošku vylepšené Kaveri, a to APU "Godavari" A10-7870K, k němuž později přibyl ještě A8-7670K. Ve skutečnosti ale můžeme i nadále mluvit o Kaveri, neboť jde pouze o APU s vyššími takty a ne novou architekturou.

Athlon X4 845 a Athlon X4 835 budou tedy vybaveny jádry Excavator, ovšem nenabídnou stejně jako jiné Athlony integrovanou grafiku, ale to se samozřejmě odrazí také na jejich ceně. Můžeme si tak na jejich základě postavit levnou sestavu se samostatnou grafickou kartou. Obě to jsou čtyřjádra využívající celkem 4 MB L2 cache a uvedena byla také maximální spotřeba 65 W. Co zatím není známé, jsou pracovní frekvence, ceny a to, kdy je můžeme očekávat na trhu. Je ale také možné, že tyto čipy budou určeny pouze pro čínský trh stejně jako model X4 870K a s největší pravděpodobností to bude stejné i u nedávno představeného procesoru AMD FX-6330 Black Edition. Stejně jde ale pouze o poslední záchvěvy výběhové architektury a výrobního procesu, který bude již od tohoto roku nahrazen novými a daleko zajímavějšími produkty.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek