www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus Rift DK2 rozebrán, ukrývá displej Galaxy Note 3

Oculus Rift DK2 rozebrán, ukrývá displej Galaxy Note 3
, , aktualita
Druhá generace headsetu virtuální reality Oculus Rift je stále nedostatkovým zbožím, protože zájemců je mnoho, ovšem i tak se server iFixit jeden podařilo sehnat za účelem rozebrání do posledního šroubku. A co našli?reklama
Lidé ze serveru iFixit odhalili, že se Oculus Rift DK2 značně spoléhá na technologie Samsungu, a to především na displej z telefonu Galaxy Note 3. Firma Oculus VR si přitom s použitím tohoto displeje vůbec nelámala hlavu a prostě použila celý náhradní díl, tedy displej s čelní stranou zmíněného phabletu.
Oculus Rift - vlevo Development Kit 2, pravo starší Development Kit


Oculus Rift DK2 přitom drží pohromadě pouze běžné křížové šroubky a plastové packy, takže není těžké se do něj dostat, třeba za účelem provést nějakou opravu. Dle iFixit je tedy proveden dobře a dle toho, co bylo nalezeno uvnitř, je i jeho pořizovací cena 350 USD odpovídající. Finální verze určená pro trh však má být ještě o 50 dolarů levnější, ale to samozřejmě není jisté.

Další dvě fotografie odhalují také pozici některých z celkově 40 infračervených diod, které pokrývají celý kryt headsetu, které mají sloužit k detekci jeho pozice pomocí nové externí IR kamery. Vedle toho má základní deska také vestavěný akcelerometr, gyroskop a magnetometr s dotazovací frekvencí 1000 Hz, což jsou další tři způsoby pro detekci pozice, pohybu a orientace.

Pak je prý možné snadno vyměnit optiku, což jsou tedy pouze dvě čočky a nová verze headsetu dostala také nový kabel, který v sobě kombinuje USB 2.0, HDMI, DC napájení a také vodiče pro synchronizaci s poziční kamerou, která je rozebrána na spodním obrázku uprostřed.

Můžeme tedy říci, že různé VR headsety bez displeje ve stylu Google Cardboard mají v podstatě k Oculus Rift velmi blízko, protože se také spoléhají na displej mobilního telefonu. Mluvíme o displejích s rozlišením Full HD, které však není pro virtuální realitu ideální a hodilo by se daleko jemnější. Uvidíme tedy, zda nějakého výrobce mobilních telefonů v blízké budoucnosti nenapadne své hi-end modely spojit právě s virtuální realitou, což by byl i legitimní důvod k tomu, aby se zvýšilo rozlišení jejich displejů a pak pochopitelně i jejich výkon. Přeci jen by příslušenství v podobě prázdného headsetu připraveného pro mobilní telefon nemuselo stát o moc více než například pouzdro.

Zdroj: techcrunch.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek