www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus Rift: kolik bude stát a další otázky

Oculus Rift: kolik bude stát a další otázky
, , aktualita
Před pár dny jsme se mohli dozvědět, že po oficiálním představení headsetu Oculus Rift bude Palmer Luckey odpovídat na všetečné dotazy, které se ho týkají. Nyní se můžeme podívat, na co se jej lidé ptali a jaké byly odpovědi.reklama
Od včerejšího dne je headset Oculus Rift v předprodeji a dá se říci, že vzbudil veliký zájem. Udává se, že o jeho objednání měly zájem tisíce a možná desetitisíce lidí, ačkoliv tento headset nakonec stojí cca dvojnásobek očekávané částky. Ale není divu, když je zájem velký a nabídka zatím omezená. Zakladatel firmy Oculus VR, Palmer Luckey, se pak rozhodl, že na serveru Reddit zodpoví několik otázek.

Hned se tedy pochopitelně objevily dotazy týkající se ceny headsetu, který měl dle dřívejších odhadů a přání stát kolem 350 USD, tedy podobně jako verze DK2. Poté se začalo mluvit, že to bude asi o něco více, ale konečných 600 USD nebo 500 GBP bez poštovného leckomu vyrazilo dech. Luckey tuto cenu obhajoval tak, že i jiná hi-end elektronika se prodává za podobné ceny (pokud to ale vůbec tak lze srovnávat) a konkrétně uvedl herní konzole nebo chytré telefony, které se ocitnou čerstvě na trhu. A ty mají být prý daleko levnější na výrobu než Oculus Rift. Mluví se dokonce o tom, že headset CV1 je dokonce výrazně dotovaný a bez toho by stál i přes 1000 USD a že některé součásti balení jako ovladač Xbox One a hry nestály firmu Oculus VR téměř nic. Čili pokud by se dodával bez nich, němělo by to na výslednou cenu výrazný vliv.

Luckey dále požádal veřejnost, aby se nepokoušela odhadovat cenu použitého hardwaru a softwarového obsahu. Spekuluje se totiž o cenách her a aplikací, které se budou pro headset prodávat ve speciálním obchodě. K tomu Luckey pouze řekl, že ceny budou srovnatelné s tím, co platíme na Steamu či podobných platformách a půjde o velice rozdílné částky. Něco bude dokonce zdarma a něco bude odpovídat cenám AAA her.

Co se týče herní stránky, do konce tohoto roku se máme dočkat přibližně stovky komerčních VR titulů, z nichž bude 20 hlavních. Luckey se také chce zasadit, aby nabídka byla stejná všude na světě, ovšem to prý nebude v některých případech možné zajistit kvůli technickým omezením či místní legislativě. Požadavky na výkon z jara předchozího roku platí, abychom mohli hry rozpohybovat při potřevných 90 FPS, ovšem ne nutně v nejvyšší kvalitě. Tehdy se mluvilo o čtyřjádrovém Core i7 a grafice na úrovni GeForce GTX 970. Sám Luckey prý podobnou sestavu využívá. A pak byly uvedeny další informace a mezi nimi jedna důležitá drobnost, a sice že kabel vedoucí od headsetu k PC bude mít délku čtyři metry. Celé vlákno si můžete prohlédnout sami na serveru Reddit.

Zdroj: Reddit
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře