www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus Rift v obrněném vozidle norské armády

Oculus Rift v obrněném vozidle norské armády
, , aktualita
Headset Oculus Rift zvedá zájem nejen v civilním sektoru. Našel využití také v norské armádě, která ho testuje při řízení obrněného vozidla, jehož řidič tak získá velmi dobrý přehled o svém okolí.reklama
Norské ozbrojené síly tedy v této době testují headset Oculus Rift jako pomůcku řidiče obrněného vozidla. Ten získá přehled o celém svém okolí, tedy v rozsahu 360 ° díky čtyřem kamerám, z nichž každá se tedy postará o jednu stranu. Díky tomu má řidič pocit, že sedí v průhledném vozidle, čili to bychom mohli připodobnit asi takto:

Nicméně lepší obrázek si uděláte ze zveřejněného videa. Sám řidič říká, že si připadal jako při hraní Battlefieldu od EA. Zástupci armády si zase chválí cenu takovéhoto řešení, jehož testovací verze vyšla na cca 2000 USD, přičemž armádní kamerové systémy mohou stát i padesátinásobek.

Ovšem je jasné, že takový systém nebude řidičem využíván neustále. Sice pak má lepší přehled, ale obraz přeci jen není dokonalý a může vyvolat nevolnost. A pak tu jsou také samotné kamery, které zatím nejsou nijak chráněny, takže je velmi snadné je oslepit či poškodit.

Vedle této zajímavosti se objevily také nové zprávy týkající se obvinění ze strany firmy ZeniMax. Ta si dělá nároky na technologie stojící právě za headsetem Oculus Rift a firma Oculus VR na svou obranu zveřejnila několik strohých vět:
  • V produktech Oculus nefiguruje ani řádka kódu vlastněná firmou ZeniMax a ani žádné její technologie.
  • John Carmack firmě ZeniMax neukradl nic z jejího duševního vlastnictví.
  • ZeniMax překrucuje ujednání v dokumentu o nešíření obchodních tajemství, který podepsal Palmer Luckey. (pozn. - zakladatel Oculus VR)
  • Hlavním důvodem, proč John Carmack opustil ZeniMax v srpnu 2013, je pozastavení investic do VR her a zákaz další práce na této technologii.
  • ZeniMax zrušil podporu VR pro hru Doom 3 BFG, když Oculus VR odmítl jeho požadavky na kapitálový podíl.
  • Zenimax nikdy předtím nevznesl žádné požadavky ohledně technologií nebo duševního vlastnictví, nikdy je Oculusu VR neposkytl. Až nyní po akvizici vznáší nové nároky.
  • I když je celý zdrojový kód Oculus SDK volně přístupný na webu, ZeniMax neidentifikoval, co mu mělo být ukradeno.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře