www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

OCZ Z-Drive 4500: výkonné PCIe SSD se softwarovou posilou

OCZ Z-Drive 4500: výkonné PCIe SSD se softwarovou posilou
, , aktualita
Společnost OCZ Technology představila novou sérii SSD Z-Drive 4500, která je určena pro rozhraní PCI Express. Očekávat tak můžeme vysoký výkon, který má posílit i software Windows Accelerator.reklama
Společnost OCZ Technology, která může být pod křidly Toshiby opět relativně v klidu, představuje po SSD Vertex 460 další novinku v podobě modelu Z-Drive 4500. Jedná se o SSD určené pro rozhraní PCI Express x8, které se tak nemusí potýkat s úzkým hrdlem rozhraní SATA. Využívá 19nm paměti MLC NAND Flash, které pochopitelně nesou značku Toshiba, a to s celkovou kapacitou 800 GB, 1,6 TB nebo dokonce 3,2TB.

Vedle pamětí se uplatní také kontrolery LSI SandForce SF-2582 a VCA (Virtualized Controller Architecture), díky čemuž SSD nabídne maximální rychlost čtení 2900 MB/s a zápis až 2200 MB/s, čili spokojeni by měli být i ti nejnáročnější uživatelé. Co se týče náhodného čtení 4K bloků dat, zpráva zmiňuje hodnotu 252000 IOPS a v případě zápisu to dělá 76000 IOPS. Pokud tedy máme něco označit za slabinu, je to právě náhodný 4K zápis.

Zmíněný WXL Software (Windows Accelerator) je určen pro využití v Microsoft Windows Server a umožní SSD využít klasicky i jako vyrovnávací paměť pro nainstalované HDD, případně obojí. Budeme si tedy moci část SSD vyhradit jako cache a část využít jako normální svazek. Pak je tu také VXL Virtualization Software pro akceleraci výkonu různých virtuálních počítačů, které běží na jednom systému.

OCZ nezapomnělo ani na šifrování pomocí 128bitového AES, podporu příkazu TRIM a ovladače pro linuxové systémy včetně balíčků pro RedHat a Debian. Všechny modely také přichází s pětiletou záruční lhůtou.

Zdroj: TZ OCZ Technology
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik