www.svethardware.cz
>
>
>

Office 365 Video: služba pro sdílení videa spuštěna

Office 365 Video: služba pro sdílení videa spuštěna
, , aktualita
Microsoft na konci minulého týdne ohlásil, že po celém světě je již dostupná jeho platforma Office 365 Video, která poslouží ke sdílení videa. Dokáže tak nahradit jiné služby, které nabízí stejnou funkci.reklama
Office 365 Video tak může posloužit jako náhrada YouTube, přičemž sdílení videomateriálů by logicky mělo být jednodušší, pokud tedy jinak používáte platformu Office 365. Služba je určena i pro podniky, takže Microsoft slibuje také dobré zabezpečení našich materiálů, které by ostatně mělo být na stejné úrovni jako v případě jiných dokumentů. Samozřejmostí je tak nastavení sdílení a práv.

Systém samotný podporuje vedle Flashe také HTML5, jejž YouTube na začátku tohoto roku upřednostnil právě před Flashem. Systém tak má fungovat na kterémkoliv moderním desktopu, tabletu nebo chytrém telefonu. Office 365 Video také slibuje intuitivní uživatelské rozhraní, které bude krom videa ukazovat také odkazy na ostatní související videa a oblíbené kategorie. Chybět nebudou ani kanály, jež budou moci obsahovat různé sekce, do nichž můžeme tematicky rozdělit svá videa.

O upload a zpracování videa se postarají Azure Media Services, které automaticky vygenerují různé verze s různou kvalitou a vytvoří také příslušné náhledy a metadata, která poskytne službě SharePoint Online. Obsah také můžeme vyhledávat a sdílet na Office Graph and Delve a diskutovat o něm na bočním panelu Yammer.Pro iPhony si Microsoft také již připravil příslušnou aplikaci Office 365 Video, která umožní uploadovat nová nebo již existující videa. Služba má ale podobně pracovat i v prohlížeči Safari, stejně jako v Chrome v systémech Android. Zajímavé je, že zpráva se vůbec nevěnuje platformám Windows.

Abychom ale mohli službu Office 365 Video využít, musíme být předplatiteli této služby ve verzi Enterprise (E1, E3 a E4), Academic (A2, A3 či A4) a také využívat SharePoint Online. V blízké budoucnosti přibyde možnost využít HTML tagy pro umístění videí mimo stránky Office 365 a také si budeme moci vybrat vlatní náhledy. Co se týče aplikací Office 365 Video, zatím existuje opravdu jen pro iOS a Microsoft zváží, zda vytvoří příslušné verze i pro jiné systémy.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek