www.svethardware.cz
>
>
>
>

OneDrive: soubory až 10 GB, rychlejší synchronizace, jednodušší sdílení

OneDrive: soubory až 10 GB, rychlejší synchronizace, jednodušší sdílení
, , aktualita
Microsoft vylepšuje své cloudové úložiště OneDrive. Oficiálně navyšuje limit velikosti souborů na 10 GB a přidává rychlejší synchronizaci spolu s jednodušším sdílením souborů, podobně jako to má Dropbox.reklama
Dlouho očekávané změny se stávají pomalu, ale jistě skutečností. Již dříve bylo Microsoftem oznámeno, že se něco chystá, což je nyní oficiálně potvrzeno. Cloudové úložiště OneDrive je tedy nyní o krok blíže konkurenčnímu Dropboxu - navyšuje limit velikosti souborů na 10 GB, zrychluje synchronizaci a přidává možnost sdílení přímo do kontextového menu ve Windows.

Je dobré zmínit, že limit velikosti souboru platí u všech zařízení. Není tedy důležité, zda se synchronizují data pomocí aplikace v systému, nebo jestli jsou soubory nahrávány přes webové rozhraní. Limit 10 GB na 1 soubor je navýšen všude.

Rychlost synchronizace ovlivní další úprava, která spočívá v paralelní synchronizaci souborů (platí pro Windows a Mac). Tato úprava by dle Microsoftu a jeho interních testů navýšit rychlost synchronizace přibližně trojnásobně.

Další podstatnou změnou je přidání kontextové nabídky do Windows. Po kliknutí na složku či soubor pravým tlačítkem myši se v menu bude nacházet možnost sdílet odkaz OneDrive. Tato úprava bude průběžně dostupná pro uživatele Windows 7 a 8, ovšem majitelé operačního systému Windows 8.1 nebo Mac si budou muset na tuto změnu ještě chvíli počkat.

Poslední novinkou je možnost nahrávat přes webové rozhraní složky. To dříve nešlo, bylo potřeba složku vytvořit a následně do ní teprve nahrávat soubory. Kromě toho bude také fungovat systém „přetažení“ složek do stránky OneDrive v prohlížeči.

Zdroj: TheVerge
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře