www.svethardware.cz
>
>

Operátor AT&T vkládal reklamy do stránek u "bezplatné" Wi-Fi na letištích

Operátor AT&T vkládal reklamy do stránek u "bezplatné" Wi-Fi na letištích
, , aktualita
Americký operátor AT&T se stará o "bezplatnou" Wi-Fi na některých letištích. Uživatelé ale za ni zaplatí jinak, zobrazováním reklamy. Tu AT&T vkládalo do webových stránek. Tomuto kroku se říká ad-injection a zpravidla je to problémem malwaru.reklama
Bezplatné služby obvykle nebývají úplně bezplatné, ale monetizují se jinými způsoby než z peněženek jejich uživatelů. Zpravidla se tak děje zobrazováním reklamy, která umožňuje to, aby uživatel nemusel přímo platit a měl funkci relativně zadarmo. Americký operátor AT&T takto začal zpoplatňovat "bezplatnou" Wi-Fi na některých amerických letištích, konkrétně v Dulles a Reagan National ve Washingtonu.


AT&T logo


Přestože v podmínkách využití služby Wi-Fi údajně nebyla zmínka o vkládání reklam (ad-injection), ty byly zobrazovány u stránek, kam je jejich tvůrci nikdy nedali. Reklamami tak byly zahlceny i stránky univerzit nebo vládních organizací. Ad-injection (vkládání reklam) je přitom záležitost, kterou mají obvykle na starosti různé malware (adware) programy a jsou často i bezpečnostním rizikem. O vkládání reklam se postarala společnost RaGaPa. Program vkládání reklam prozatím skončil, ale kdo ví, možná se v blízké době opět v nějaké formě objeví.

Zdroj: arstechnica.com, webpolicy.org
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře