www.svethardware.cz
>
>
>

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD
, , aktualita
Yahoo se již delší dobu potýká v problémech, které vyvolávaly spekulace o jeho prodeji. Tradiční společnost už má svá nejlepší léta za sebou a nedokázala se dostatečně přizpůsobit moderní době. Nyní ji kupuje operátor Verizon.reklama
Někdy je zajímavé, jak se různé zvěsti nakonec do puntíku splní. Operátor Verizon chtěl již několikrát odkoupit pohasínající Yahoo, ale vždy z toho sešlo. Posledně se ve velkém o tomto tématu mluvilo v únoru, kdy se také spekulovalo o rozdělení Yahoo na dvě společnosti. Jedna by obsahovala základní služby Yahoo včetně Flickru a Tumblru, druhá společnost by pak zahrnovala japonskou divizi, akcie serveru Alibaba (ty byly největším problémem), nějaké investice a patenty. A přesně tohle se nyní stalo.


Verizon logo


Yahoo bude rozděleno na dvě části a tu hlavní, která mimo jiné bude zahrnovat e-mail, veškeré zpravodajství, Flickr, Tumblr a mnoho dalšího, nyní odkoupí operátor Verizon. Připomeňme, že v únoru se předpokládala cena okolo 5 miliard dolarů, finální skutečná částka je dnes 4,83 miliardy dolarů. Verizon soplu s tím získá jednu miliardu aktivních uživatelů, mezi nimiž je 600 milionů takových, kteří ke službám Yahoo přistupují z mobilních zařízení.


Yahoo logo


Yahoo bude integrováno spolu s AOL, které bylo Verizonem odkoupeno v květnu 2015 za podobnou částku 4,4 miliardy dolarů. Marissa Mayer, která dosud vede Yahoo, tak bude nahrazena Marni Waldenovou, která povede společnost vzniklou integrací AOL a Yahoo. To samozřejmě za předpokladu, že transakci schválí akcionáři a regulační úřady. Stát by se tak mělo v prvním čtvrtletí 2017.

Původnímu Yahoo zůstane již zmíněná japonská divize, akcie v Alibaba Group Holdings, některé z menších investic a vybrané patenty, které se netýkají hlavní činnosti odprodaného Yahoo. Tato společnost si pak změní jméno. Yahoo bude pracovat nezávisle na Verizonu do doby, než bude transakce ukončena na již zmíněném začátku roku 2017.

Zdroj: verizon.com, petapixel.com
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře