www.svethardware.cz
>
>
>
>

Verizon chce koupit Yahoo!, mohly by se i ušetřit miliardy na daních

Verizon chce koupit Yahoo!, mohly by se i ušetřit miliardy na daních
, , aktualita
Yahoo! nemá poslední dobou na růžích ustláno, někdejší sláva pohasíná, přestože má stále přes miliardu uživatelů. Americký operátor Verizon chce odkoupit část Yahoo! a přitom se také vyhnout daním za server Alibaba.reklama
Koncem minulého roku chtělo Yahoo! vytvořit ze svých akcií v čínské Alibabě novou společnost, nicméně to mohlo znamenat nutnost zaplatit daně v obrovské výši okolo 10 až 12 miliard dolarů, tudíž z toho nakonec sešlo. Samotné Yahoo! nemá poslední dobou moc štěstí a někdejší sláva už pohasíná. Přesto je ale i nadále velmi cenná společnost, neboť má obrovskou uživatelskou základnu čítající přes miliardu lidí. I proto nepřekvapí, že americký operátor Verizon už několikrát vyjádřil zájem Yahoo! odkoupit, Alibaba je ale nepříjemnou zátěží.


Yahoo! logo


Přestože zástupci Verizonu už řekli, že by o Yahoo! měli zájem, zatím žádná jednání mezi společnostmi neproběhla. Yahoo! by se ale Verizonu velmi hodilo, neboť tato společnost by velmi ráda rozšířila působnost své nové streamovací služby go90. Připomeňme, že tato streamovací služba se zákazníkům nepočítá do přenesených dat, což známé pod pojmem zero-rating. Ten např. zlomil vaz Facebooku v Indii, kde bylo jeho internetové připojení Free Basics kvůli této praktice zakázáno. Služba je pro uživatele "zdarma", neboť ten platí zobrazováním reklam. Mít tak najednou výrazně větší uživatelskou základnu, která by mimo programů a filmů koukala také na reklamy, zní pro Verizon velmi slibně.


Verizon logo


Převzetí Yahoo! ale může mít i háček právě díky již zmíněnému serveru Alibaba. Nastiňuje se tu přesto možnost, jak se zbavit povinnosti zaplatit tolik miliard dolarů na daních. Místo vytvoření nové separátní firmy, která by vlastnila akcie Alibaby, by Yahoo! mohlo prodat své nejdůležitější projekty právě Verizonu (odhaduje se cena kolem 5 miliard dolarů). Z Yahoo! by tak zbyla akorát Yahoo! Japan a akcie Alibaby, tedy v podstatě velmi podobný výsledek. Alibaba by pak zpětně odkoupila své akcie a zbytek Yahoo! by vlastně byl odkoupen Alibabou. Připomeňme ještě, že Verizon v roce 2015 odkoupil společnost AOL za 4,4 miliardy dolarů.

Zdroj: fortune.com, computerweekly.com, theverge.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře