www.svethardware.cz
>
>
>

Ovladač 3DRudder vám uvolní ruce

Ovladač 3DRudder vám uvolní ruce
, , aktualita
S netradičním ovládáním počítače přichází 3DRudder, tedy kormidlo, které umožní na PC pracovat nebo hrát hry pomocí nohou. O tomto ovladači jste se mohli dočíst už dříve, na trh by měl však přijít v březnu příštího roku.reklama
3DRudder zaujme svou nevšedností, vypadá jako kruhová podložka na nohy rozdělená na dvě nášlapné části. Pomocí naklápění pak probíhá samotné ovládání počítače. Firma sama prohlašuje, že 3DRudder je zařízení, které vám uvolní ruce, takže v praxi vše vypadá tak, že uživatel sedí na židli a pracuje nebo hraje pomocí svých nohou.

Zařízení má dvě nášlapná citlivá místa, která rozpoznají, jestli jsou vaše nohy na podložce, či nikoliv. Například zařízení se po zvednutí nohou vypne. 3DRudder by se ve své podstatě dal přirovnat k joysticku, protože naklánět jej můžeme do všech stran, když například ovladač nakloníme dopředu, poběžíme ve hře rychleji. Zároveň je také možné ovládat každou stranu kruhového zařízení zvlášť, naklánět každou nohu jinak, což otevírá ještě více možností.

Své uplatnění najde nejen jako zábava, ale i jako pomocník při práci. Například architekti nebo 3D umělci mohou takto regulovat úhel pohledu na svůj projekt a mít volné ruce na ovládání myši a klávesnice.

Podrobnější specifikace jsme už dříve zveřejňovali v článku o 3DRudderu, když ještě projekt sbíral příspěvky na Indiegogo.

Ovladač pro virtuální realitu byl poprvé představen na veletrhu CES v lednu a jeho prodej byl původně plánován na květen roku 2015. K tomu nedošlo, ale nyní firma 3DRudder zveřejnila, že ovladač bude k dispozici v březnu roku 2016. Nejnovější verze bude k vidění opět na CESu v lednu 2016.

V březnu bude možné 3DRudder koupit za 175 dolarů, což je přibližně 4300 korun bez DPH.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek