www.svethardware.cz
>
>
>
>

Paranoia? I Zuckerberg má kameru a mikrofon notebooku přelepené páskou

Paranoia? I Zuckerberg má kameru a mikrofon notebooku přelepené páskou
, , aktualita
Jedna fotografie odhalila, že i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg má přelepený mikrofon a kameru svého notebooku. Jak to je s bezpečností u těchto prvků počítače, které mohou člověka sledovat?reklama
Mark Zuckerberg chtěl jen poděkovat půl miliardě lidí, kteří pravidelně měsíčně chodí na Instagram. Proto zapózoval v okénku s naznačenými 500 miliony "lajky". Fotka však byla vyfocena v jeho pracovně, kde na stole ležel jeho notebook.

Ti všímaví však zpozorovali hned 3 věci, Zuckerberg používá e-mailový klient Mozilla Firefox, má zalepenou čočku kamery a má přelepený mikrofon. Tyto praktiky můžete sledovat okolo, ale vybízí se bulvární otázka: Ví Zuckerberg něco víc než my?

Na to samozřejmě neznáme odpověď, ale můžeme si projít klasická bezpečnostní rizika. Mnozí proti zalepování kamery na notebooku argumentují tím, že se vždy přeci rozsvítí upozorňující dioda, takže je zbytečné si ji zalepovat.

To je pravda, ale v poslední době se vyskytl i malware, který diodu dokáže obejít a nahrávat video, aniž by ji rozsvítil. Objevilo se již několik případů, kdy byli lidé nahráni svou vlastní kamerou na notebooku při nelichotivých činnostech a následně toto video našli na internetu.

Nenápadnější riziko hrozí u mikrofonů. Podle některých zdrojů má například FBI technologie, které mohou získat přístup k mikrofonům uživatelů počítačů. A když to dokáže FBI, hackerské organizace mohou disponovat podobnými technologiemi.

Na druhou stranu Mark Zuckerberg je člověk, který se u svého notebooku pohybuje stále a navíc hrozí, že by jej někdo chtěl skutečně odposlouchávat. Pokud tyto funkce svého notebooku nepoužívá, je logické, že si je pro jistotu zablokoval na sílu.

Pokud se obáváte o své soukromí, u notebooku pomůže jednoduché přelepení, přičemž mikrofon je zásadnější, jelikož vás může odposlouchávat, i když nejste přímo před počítačem. Toto ale nejsou jediné hrozby, sledování uživatelů internetu se provádí i přes soubory cookie.

Největším nebezpečím jsou ale chytré telefony, aplikace na Androidu získávají přístup ke kamerám a mikrofonu jediným kliknutím při instalaci či aktualizace. Proto je nutné zvažovat, zdali třeba svítilna přístup k fotoaparátu potřebuje.

Navíc se v poslední době na telefonech objevil malware Godless, který do telefonu může nainstalovat spyware a napadl již téměř milion androidních zařízení. Pozor si dávejte i na chytré televize, které mohou odposlouchávat či také zneužívat případné přední kamery.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář