www.svethardware.cz
>
>
>

PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli s vlastní URL

PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli s vlastní URL
, , aktualita
PayPal spustil novou službu a web PayPal.me, kdy přes vaše uživatelské jméno vytvoří i URL adresu, na kterou vám pak lidé mohou poslat peníze. Dokonce je pomocí URL adresy možné specifikovat i placenou částku.reklama
Máme zde nový systém rychlých plateb, se kterým přichází společnost PayPal. Jde o službu a stránku PayPal.me. Tak jako Facebook už počátkem letošního roku zavedl platby přátelům pomocí Messengeru, nyní bude něco podobného možného i jednoduše přes Paypal. Pochopitelně, poslat peníze můžete i dnes pomocí běžného účtu na PayPalu.


PayPal.me


Nově si lze zřídit přímo vlastní URL adresu na serveru PayPal.me se svým uživatelským jménem ve stylu www.paypal.me/mojejmeno. Pokud někomu budete chtít poslat peníze, mělo by stačit toto napsat do prohlížeče, což vás odkáže přímo na platební bránu daného uživatele. Pokud za lomítko napíšete ještě číslo (např. www.paypal.me/mojejmeno/100), rovnou specifikujete i částku, která se odešle. Jak posílající, tak přijímající musí mít účet na PayPalu.

Díky tomuto způsobu placení bude možné snadno zaplatit třeba dluh nebo se s přáteli třeba na něco složit. Pokud bude převod peněz mezi dvě osobními PayPal účty, neměla by se platit žádná provize jako u běžného PayPalu (ta se platí u obchodního účtu nebo při platbách z karty). Problémem ale je, že Paypal.me zatím není k dispozici pro Českou republiku. Podporován je v 18 zemích, mezi které patří Velká Británie, USA, Německo, Austrálie, Kanada, Rusko, Turecko, Francie, Itálie, Španělsko, Polsko, Švédsko, Belgie, Norsko, Dánsko, Nizozemí, Švýcarsko a Rakousko.

Zdroj: betanews.com, pcworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře