www.svethardware.cz
>
>
>

PC se prodává více, než se čekalo

PC se prodává více, než se čekalo
, , aktualita
Již dlouho se mluví o poklesu počítačů typu PC, který má na svědomí mimo jiné nástup mobilních zařízení, ale také pomalejší vývoj PC světa. Nicméně oproti předpokladům budou prodeje PC v tomto roce vyšší.reklama
Trh s počítači typu PC má problémy již pět let. Tak dlouho trvá pokles prodejů a není náhodou, že jen pár let předtím se objevila první chytrá mobilní zařízení, však první iPhone přišel v roce 2007 a nedlouho na to se začaly rozšiřovat také tablety. Tato zařízení začala požírat PC trh, neboť řadě uživatelů postačí prostý tablet k tomu, aby mohli dělat to, co na počítači, čili surfovat po webu, pracovat s e-mailem a sociálními sítemi, sledovat videa, atp.

Jaké jsou tedy poslední prognózy pro tento rok, které se vztahují k prodejům PC? Tradičně se tímto zabývá společnost IDC, která uvádí, že pokles bude o 2,7 procent, přičemž dříve se očekával pokles o celé procento vyšší, a to ještě dle průzkumu, jehož výsledky byly uvedeny na konci letošních prázdnin. To je ostatně v souladu s informacemi, které předpovídaly oživení trhu s PC, jež se očekávalo v druhé polovině tohoto roku.

Důvody tohoto oživení můžeme vidět ve vyšším zájmu o PC, a to na vyspělých trzích v Japonsku, Severní Americe a západoevropských zemích, k čemuž přispěl konec podpory systému Windows XP, ale také vyšší zájem o Chromebooky, které také spadají do kategorie PC. IDC také zveřejnilo konkrétní číslo, a to 306,7 milionů PC, které mají být dodána na trh v tomto roce.

Nicméně i v tom dalším bude tlak různých mobilních zařízení na PC trh velmi silný, proti čemuž bude Microsoft a Intel bojovat prosazováním nových typů PC, což jsou dnes různé hybridní modely, ultrabooky, tablety s Windows, atp. Zvláště Microsoft pak vkládá velké naděje do nového systému Windows 10, který má sjednotit všechny podporované platformy. Intel má zase na trhu nové výkonné, ale přitom úsporné procesory Core M, první modely z generace Broadwell. Desktopové verze přitom mají přijít v příštím roce, kdy se máme dočkat i jejich nástupců v podobě generace Skylake. Jde tedy o Core 5. a 6. generace.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek